| Andreidașchevici112 a întrebat:

Ce credeți că înseamnă suflet pereche? Dau funda

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Este o iluzie. Nu există așa ceva. Acea persoană cu care ești acum este acea pereche.

| wildthing a răspuns:

Inseamna ceva ce daca ar exista, ar fi trist...iti dai seama cum ar fi ca eu sa ma nasc in Romania, iar ea, sufletul meu pereche sa se nasca in Polinezia Franceza?! Complicat! happy

| 1997onur a răspuns:

Este inima și sufletul pe care îl iubești cu adevărat toată viața.

| 990ikuvr a răspuns:

Pentru mine suflet pereche înseamnă cineva cu care comunici, rezolvi, discuți probleme. va înțelegeți reciproc, va susțineți, nu va lăsați niciodată unul pe altul sa cada "la pamant". adică în general comunicarea problemelor, loialitatea conteaza mult, înțelegerea, situația financiara. Nu tot e pentru bani, chiar dacă majoritatea femeilor asta vor