| bogboy101 a întrebat:

Ce credeti de extraterestrii eu cred ca exista si se uita la noi in fiecare zii... Daca ati vazut ceva pe cer dati un mesaj

7 răspunsuri:
| Artemisia a răspuns:

Nu stiu ce sa zic..adica eu chiar nu am vazut asa ceva vreodata.Stiu ca se discuta mult pe tema asta. Poate chiar exista viata pe alte planete, dar momentan nu s-a demonstrat nimic.

| shadovv a răspuns:

De ce s ar uita la noi? Chiar nu e nimic mai interesant de privit in univers?

| WR104 a răspuns:

Esti un dezechilibrat mintal.
Numai bine.

| dodicuta a răspuns:

Poate...Sau pote sunt trei planete pe care exista viata si doua dintre ele se stiu intre ele.Eu am vazut intr-o seara un punt care licarea langa o stea.Acum ce o fi fost nu stiu.

| Dangel a răspuns:

DA.Vara trecuta. Sper sa imi intelegeti explicatia.Eram intr-un papuc(adica o masina), si vorbeam cu un prieten foarte bun despre stele, ne uitam la cer, si brusc o stea la fel de mare ca celelalte se misca pe cer.Ca in filmele SF.Se tot rotea, se invartea si lua directii diferite.Ca si cum ai misca lumina laserului pe perete.Asadar,va rog sa nu radeti, poate au vrut sa ne arate un semn cum ca ar exista si ca nu suntem singurele forme de viata.Si DA.Cred ca exista extraterestri.Am sa iti raspund la intrebare cu o intrebare.Chiar crezi ca printre atatea stele si ataea miliarde de galaxii(unde nu a ajuns omul)ca Dumnezeu n-a lasat o alta forma de viata? Ei bine da. Poate chiar civilizatii intregi. Sper ca te-am lamurit; D

| thebeggar a răspuns:

Dacă se uită la noi din locul din care provin, atunci nu avem de ce să ne îngrijorăm, pentru că nu au încă tehnologia de a se deplasa până aici. Dacă ne privesc de pe orbită, sau din sistemul nostru solar, atunci înseamnă au venit degeaba și că își pierd vremea.

| gabryelm3 a răspuns:

Nu poti sa fii sigur nici o data 100% insa opinia mea este daca ar exista nu ar arata in felul cum sunt prezentati verzi cu ochi mari sau prostii de genul asta, insa exista o probabilitate buna sa exista altfel de forme de viata pe alte planete.