| aDEeLAa a întrebat:

Ce credeti de uciderea animalelor pentru hrana sau blana? Cum vi se pare? oare ele n-au dreptul sa traiasca?

Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

Si animalele omoara la randul lor alte animale pentru hrana. Da, au dreptul sa traiasca insa asa e legea firii, legea naturii "survival of the fitest" exista un circuit al materiei in natura, ca fiecare categorie de animale este mancata de alta categorie, chiar si noi oamenii dupa ce murim vom fi consumati de diverse insecte. Numarul animalelor este controlat de pradatori.

10 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Pentru hrana e ceva normal. Dac spui ca e anormal atunci esti doar o fanatica iubitoare de animale care isi va petrece viata singura intr-o casa inconjurata de peste 20 de pisici si va manca tot restul vietii numai vegetale. Eu sunt un om normal si imi place mult carnea. Este un aliment necesar carnea pentru organism. Cat despre blanuri nu sunt de acord, dar pentru mancare, trebuie sa fii fanatic cum am spus.

| LoveSleep a răspuns:

Da tu ce vrei să mănânci, iarbă?
Mi se pare un lucru normal.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu au. Sunt doar animale ce naiba?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti "ierbivor" nu e pacat si de acele legume si fructe ca le mananci?
acum serios, pentru blana mda, mi se pare patetic. dar pentru hrana cum e porcul vaca etc etc, nu mi se pare anormal.

| cristinela4 a răspuns:

Cred că e un lucru groaznic, ele au dreptul la viață la fel ca noi!

| aDEeLAa explică (pentru cristinela4):

Asa e... insa, se spune ca Biblia permite lucrul asta... crezi ca e acceptabil sa le omorim pentru hrana noastra?

| IubitoareaDePudeli2000 a răspuns:

Cred ca e cea mai mare porcarie pe care o poate face cineva, un mare pacat. Acelor oameni merita sa le faci acelasi lucru, deoarece si animalele simt durerea la fel ca noi. Si nici sa iei un animal de lanaga familia lui nu este ceva normal!

| aDEeLAa explică (pentru IubitoareaDePudeli2000):

Uite ....http://adevarul.ro/......index.html am ramas inspaimantata...

| IubitoareaDePudeli2000 a răspuns (pentru aDEeLAa):

Ohhhh, Doamneeeee, de ce mi-ai aratat videoclipul ala? e groaznic! oamenilor alora merita sa le faci acelasi lucru