| GeorgeSiUmpic a întrebat:

Ce credeti despre chestia cu sfarsitul lumii de pe 21 decembrie? Mie sincer mi se pare o vrajeala dar vreau sa aud niste raspunsuri...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice inceput are un sfarsit. Dar asta nu inseamna ca sfarsitul va fi cand spun maiasii. Parerea mea.

5 răspunsuri:
| M25M a răspuns:

Nu este sfarsitul lumii, ci sfarsitul unei ere unei perioade astronomice si inceputul unei noi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Va trece si acest "sfirsit" cum au trecut si celelalte. Din '90 incoace au fost vreo 20.

| Domnu Bogdan a răspuns:

Urmaresti antena 3 obswinking cu toata tehnologia lor ...nimeni nu poate spune cand va veni, el va fi cu sigurantawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si cum au nimerit ei tocmai 21.12. 2012? Pe atunci aveau alt calendar. Apoi, calendarele noastre s-au schimbat de vreo doua ori. Iar in 1920 s-a facut acea corectie de 12 zile (de acolo stil vechi si stil nou). Daca ar fi vorba de simetrie (si au fost multe in timp), am spune 20.12. 2012 sau 21.12. 2112. Dar nici in 19.01. 1901 nu s-a intimplat nimic. Si nici in 20.01. 2001. Si nici...

Răspuns utilizator avertizat