| LeeJiEun a întrebat:

Ce credeti voi despre extraterestrii?
Credeti sau nu credeti ca exista? Daca da, cum credeti ca arata? Credeti ca pot comunica? Credeti ca ne-au vizitat sau ne vor vizita vreodata?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La cate documentare de genu' am vazut pe National Geographic, incep sa cred ca exista.
Poate sunt verzi cu mai multe capete.
Sau albi cu capul gigantic.
Sau doar niste microunde sau microluminite.
Sau oameni, la fel ca noi. Poate ca au tehnologie mai avansata ca noi.
Oare mai crede cineva in vietile paralele?

Ok, ok, sunt nebuna, ma opresc.

| LeeJiEun explică (pentru anonim_4396):

Sincer si eu cred in extraterestrii. Adica, e imposibil sa fim doar noi intr-un "colt" de univers. Si da, m-am mai gandit si eu la vietile paralele. Nu stiu inca ce sa cred, desii am vazut multe documentare.

| anonim_4396 a răspuns (pentru LeeJiEun):

Oricum nu cred ca o sa apucam noi vreo intalnire cu ei laughing

| LeeJiEun explică (pentru anonim_4396):

Cine stie, mai avem de trait destul timp cat prindem o invazie extraterestra. Nu avem de unde sti. laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru LeeJiEun):

Am citit un articol acum ceva timp care spunea ca daca o tinem tot asa, in 2040 se vor epuiza toate rezervele de peste. Asta ar duce usor usor la disparitia vietii. Dar poate vin extraterestrii sa ne salveze laughing

| LeeJiEun explică (pentru anonim_4396):

laughing Oricum sunt multi extraterestrii... Unii sunt mai avansati, altii primitivi. Poate aia avansati stiu de noi sau ei ne-au creeat si tin totul sub control.
Tot ma gandesc... Acum milioane de ani cand nu erau oameni, erau doar dinozauri. Au cazut multi meteoriti pe terra. Dar de cand suntem noi, nu a mai cazut nici una.

| anonim_4396 a răspuns (pentru LeeJiEun):

Nici macar unaaa? :o

Poate ca "Dumnezeu" e de fapt un "extraterestru" care a facut totul.
Idk.
Orice e posibil, nu? laughing

| LeeJiEun explică (pentru anonim_4396):

Normal. laughing

29 răspunsuri:
| anonimatic a răspuns:

Nu stiu daca sa cred ca exista sau nu. Am inteles ca extraterestrii din filme ar fi construiti(desenati/imbracati) dupa creaturi reale descoperite de NASA, insa nu poti crede tot ce auzi. Daca ar exista normal ca ar putea comunica, dar nu in limba noastra laughing. Nu imi pot imagina cum ar trebui sa arate, pentru ca am deja in cap imaginile de pe internet sau din filme cu ei. Mi s-ar parea ceva interesant sa existe.

| LeeJiEun explică (pentru anonimatic):

Cu siguranta exista. Si poate comunica prin telepatie..cine stie

Răspuns utilizator avertizat
| Dariusuu a răspuns:

Încă aştept ziua aceea când va coborî un OZN mare pe pământ şi să înceapă extratereştri să comunice cu noi.

Parcă îi văd pe Jurnaliştii de la ProTv cum se înghesuie...

| Sociopat a răspuns:

Exista si nu cred ca ne vor vizita pentru ca poate sunt atat de avansati incat suntem nesemnificativi pentru ei.Asa cum noi pe strada trecem pe langa un gandac insa nu-l bagam in seama pentru ca, ei bine, e un gandac, un nimic.

| LeeJiEun explică (pentru Sociopat):

Da,e posibil. Dar posibil poate fi si ca ne-ar fi putut creea ei. Multe documentare spun ca extraterestrii sunt printre noi, filmulete pe youtube, filme si poze. Adica intr-o poveste se gaseste si putin adevar. Daca nu era asa, de ce se mai vorbea despre asta?

| Sociopat a răspuns (pentru LeeJiEun):

Noi am incercat sa simulam un Big Bang. Daca cumva tot ce exista este, de fapt, rezultatul unui astfel de proiect? Daca suntem creatia unor oameni de stiinta si toate faptele din Biblie sunt tentativele lor de a experimenta pe noi iar acum proiectul a fost abandonat(explica lipsa asa-ziselor interventii divine) si noi stam intr-un tub aflat intr-o cladire in ruina? Am incheiat nu-ti mai dau reply.Pa.

| LeeJiEun explică (pentru Sociopat):

Bine,nu-mi mai da Reply. laughing
Si da, eu sincer cred mai mult in asta, decat in biblie. Cred in Dumnezeu, Dumnezeu fiind si el extraterestru. Creatorul sau doar cel care ne-a adus pe planeta asta.

| MaliciousDeath a răspuns:

Poate exista, poate se ascund printre noi, poate chiar si noi suntem "extraterestri", impropriu zis din moment ce deja am prins radacini in spatiul terestru.Era teoria asta care spunea ca suntem o rasa exilata pe Terra din cauza agresivitatii/violentei, ceea ce ar explica destul de multe.Dar nu-mi place sa ma afund prea mult in asta, ma opresc la a o numi hrana pentru imaginatie in timp ce-mi vad de viata mea in continuare.

| LeeJiEun explică (pentru MaliciousDeath):

Da,putem fi si noi "extraterestrii" pentru terra, deoarece nu suntem foarte adaptati inca. La caldura si frig prea mare nu rezistam si, nici in apa. Poate am fost creeati de ei si adusi pe planeta asta pentru ca au vrut sa faca un experiment, sa vada daca ne descurcam, daca continua viata.

| AndyLavy a răspuns:

Trebuie sa fii incuiat la minte sa crezi ca doar noi existam...cum arata si altele nu ti.as putea spune, dar cu siguranta ceva undeva tot exista.

| Gogu06 a răspuns:

eu cred ca extraterestrii au venit pe pamant si au fost mancati de canibali.

| LeeJiEun explică (pentru Gogu06):

O da, cel mai inteligent raspuns.

| TPUuser199 a răspuns:

Nu cred ca exista rolling on the floor Daca existau se aduceau dovezi CONCRETE de atatia mii de ani, sau cum ai spus tu ''ne vizitau'' laughing

| LeeJiEun explică (pentru TPUuser199):

Adica,tu chiar crezi ca suntem singurii din univers? Nici o sansa.

| TPUuser199 a răspuns (pentru LeeJiEun):

Si de unde stii tu ca nu e asa? te`ai intalnit cu vr`un ''extraterestru'' rolling on the floor si nu stim noi? laughing)

| LeeJiEun explică (pentru TPUuser199):

Nu,nu m-am intalnit. Si nu stiu cum e, doar spun ce cred eu sau...ce ar putea fi posibil, oarecum.