| AvalohAlyn a întrebat:

Ce culoare are... dragostea?

Răspuns Câştigător
| Ibrahimovic a răspuns:

Albă. Puritate abosolută.

53 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Roz. Ca atunci cand suntem indragostiti vedem totul in roz, frumos, vesel.

| darrio2007 a răspuns:

Roz.

| AvalohAlyn explică:

Posibil.
Multi o reprezinta ca fiind de fapt rosie..de la inima, culoarea inimii adica.happy
Insa curcubeul suna mai bine, pentru ca atunci cand iubesti te simti ca un curcubeu, vezi lumea in toate culorile viihappy

| Drimmero a răspuns:

Are culoarea neagra, dupa fiecare poveste de dragoste, se lasa cu ''tristete''.

| R0R0 a răspuns (pentru Drimmero):

Nu dupa fiecare.

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

Acum depinde de la caz la caz, clipele de fericire dureaza prea putin. Ce ti-ai mai pastrat tu avatarul, ma ia si rasulrolling on the floor)).

| R0R0 a răspuns (pentru Drimmero):

Deja imi place.
Dar eu vreau inapoi pumnul tau.
Nu te mai recunosc dupa avatarul asta rolling on the floor

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

Bwuahahaha, mai ales mie-mi placea avatarul.

| R0R0 a răspuns (pentru Drimmero):

Si mie! Dar nu am recunoscut.

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

Daca tot ai vreo pasiune ''aprinsa'' pentru Arsenal, are meci astazi cu Stoke City la ora 18:15, pe Dolce Sport! Dar ma indoiescrolling on the floor

| R0R0 a răspuns (pentru Drimmero):

laughing
Eu atunci o sa invat.
E dragut avatarul tau! rolling on the floor

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

Spor la invatat, multumesc, multumesc. Si al tau este ''bengos''.

| R0R0 a răspuns (pentru Drimmero):

rolling on the floor
Mersi.
Cineva mi l-a recomandat.

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

I-auzi, are gusturi inseamnarolling on the floor))

| R0R0 a răspuns (pentru Drimmero):

E cel mai mare fan Arsenal.
laughing

| AvalohAlyn explică (pentru R0R0):

Hei,si eu simpatizez cu Arsenal.dar si cu alte echipe gen Otelul, Valencia.

| R0R0 a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Eu nu am nimic cu ei, sincer.Dar Supremo mi-a recomandat avatarul acesta si a inceput sa imi placa.

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

Hai sa nu exageramrolling on the floor).

| Drimmero a răspuns (pentru AvalohAlyn):

COYG!

| R0R0 a răspuns (pentru Drimmero):

laughing Ok.
Sa-mi zici daca castiga Arsenal

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

Vedem, e meci greu pe Bretannia. Stoke e echipa care se apara bine, sper sa bata baietii, sa urce inapoi pe primul loc!

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

0-0 s-a terminat, tot Arsenal ramane liderul, a jucat cam temator cu Stoke, echipele astea care se apara bine i-au pus mereu probleme lui Arsenal!

| R0R0 a răspuns (pentru Drimmero):

Oh!

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

Arsenal de ceva ani parca este blestemata, este decimata de accidentari, se duce dracul totul, cand este sa se bata la titlul, isi baga Luci coada si se duce de rapa totul, iar in UCL, mereu iese de prin optimi, iar acum in optimi vine Barcelona, mai pe intelesul tau ( va juca cu cea mai buna echipa a momentului), mi-e groaza de ceea ce o sa urmeze, dar asta este fotbalul, plin de surprize, sper sa-i scoata ARSENAL!

| R0R0 a răspuns (pentru Drimmero):

Si eu!
Ii sustin!
Tu joci fotbal, adica esti fotbalist?

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

Nu sunt fotbalist, joc fotbal de placere prin tot felul de terenuri prin timpul liber cu prietenii, dar nu sunt legitimat pe la vreun club. Sunt microbist, sustinatorul echipelor! COYG!

| R0R0 a răspuns (pentru Drimmero):

Aha.

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

Este atat de frumos fotbalul, dar si imprevizibil, cate intoarceri de scoruri in meciuri importante n-au fost, mai ales acum in ''era '' recenta. Sper sa vad un sezon frumos si in acest an! Tie ce sport iti place?

| R0R0 a răspuns (pentru Drimmero):

laughing
M-ai mai intrebat. Baschet.
Povesteste-mi despre Arsenal mai multe.(te rog)

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

Iti pot povesti pana maine cate si numai cate. In 2005-2006 au avut un sezon european super-bun, s-au calificat in optimi in UCL, au jucat in optimi cu Real Madrid ( echipa cu cele mai multe trofee europene), i-a executat scurt Henry(unul dintre cei mai buni jucatori din istoria lui Arsenal), i-a executat Henry la ei acasa, au trecut apoi de Juventus in sferturi, echipa in forta si Juventus pe atunci, apoi au jucat cu Villareal in semi-finale, au trecut si de aia, au jucat finala cu Barcelona, i-a condus cu 1-0, apoi ceva s-a intamplat, a luat rosu' Arsenal, a jucat in 10 oameni, a fost portarul eliminat, apoi a intors Barcelona scorul, a castigat trofeul. Ce sa-ti mai spun, cand in 2003-2004 si-a batut toate rivalele si a avut un sezon in care a iesit neinvinsa in campionat, a luat campionatul din postura de ''The invincibles''. De ceva sezoane doar pe locul 4 a iesit in campionat, a fost decimata de accidentari, acum(in acest moment), sunt lideri in campionat, dar mai sunt destule meciuri de jucat, sper sa iasa campioni! Sezonul asta de UCL, era sa nu iasa din grupe, sa plece acasa inca din grupe, au batut in ultimul meci pe Olympiacos in Grecia cu 0-3, le trebuia un 0-2 ca sa se califice, au batut cu 3-0 si s-au calificat ai mei tunari. Tot in acest sezon i-au batut pe Bayern(Germania) cu 2-0, echipa puternica, 3-0 pe United( o mare rivala, practic este cel mai mare club din Anglia), 2-1 pe City( cu o echipa buna din campionat, o contracanditata la titlul in acest an). Momentan, atat!

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru Drimmero):

Vezi ca la finala din 2006 Arsenal a luat rosu inainte sa deschida scorul. Au marcat golul de 1-0 in 10 oameni.
Eu sunt fan Liverpool si am prins perioada cand Liverpool putea sa scoata ce echipa voia daca isi dadea un pic interesul, mai exact intre anii 2004-2008.

| Drimmero a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Liverpool, ce dubla-mansa am avut si cu voi, mare echipa Liverpool, mi-e dor de acele vremuri, am gresit, nu mai tin minte foarte multe de atunci, sunt 10 ani de atunci, totusi! Sper sa-si revina Liverpool, United. Echipele de calibru' s-au dus, mi-e dor de vremurile cand echipele din Anglia rupeau totul in 2! Mai ales pe Barca/Real!

| Drimmero a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Finala din 2005 ramane o nebunie curata, de la 3-0, sa egalezi si sa castigi acea finala nebuna, o finala cum doar echipele englezesti stiu s-o faca, acel 5-0 scurt dat lui Real tur/retur, dar cea mai mare dezamagire ramane alunecarea lui Gerrard in 2014 cand ati pierdut titlul in ultimele 2 etape. In acel sezon, am remarcat cu cata forta a urcat Liverpool in clasament, in tur Arsenal facea legea, apoi in retur, s-au inversat rolurile, eram noi lideri, apoi Liverpool pana pe final au fost lideri, City a stat la panda si au luat pe final, cu ajutorul lui Chelsea, urate momente!

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru Drimmero):

Adevaru e ca in Anglia se joaca cel mai frumos fotbal si sunt vreo 4-5 echipe care oricand pot lua titlul happy

| Drimmero a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Sper sa-si revina, au cei mai multi bani, sper sa treaca Arsenalul de Barcelona, stiu ca sansele sunt de maxim 5%, dar in fotbal orice este posibil! Comeback-urile englezesti din cupele europene, mi-e dor de acele vremuri, dar vor reveni ele! Seara buna s-ai!

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru Drimmero):

Tin pumnii lu Arsenal in meciu cu Barcelona.

| AvalohAlyn explică (pentru IzvorulDeIntelepciune):

In Anglia si in Spania.
Mie imi place fotbalul spaniol mai ales lupta eterna pentru titlu dintre Barcelona, Real, Valencia, Atletico Madrid.dar mai ales lupta dintre Barcelona si Real, care parca e de pe alta planeta.Adica fotbalul jucat cand se confrunta una cu alta, parca e de pe alta planeta sau din alt Univers chiarlaughing

| Drimmero a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Sper sa iasa cu bine tunarii mei din disputele cu Barcelona!

| R0R0 a răspuns (pentru Drimmero):

Mersi pentru numeroasele informatii.
Sper si eu sa iasa campioni!

| RainmakerX a răspuns:

Curcubeu?winking

| R0R0 a răspuns:

Rosu aprins.

| PedoBarbie a răspuns:

Roșu/roz.

| Duucu a răspuns:

Neagră.
"Acel ce-şi strânge lacom iubita-n braţe pare
Un muribund ce-n taină mormântul şi-l dezmiardă." - Baudelaire

| alexandrualind a răspuns:

Alba ca este un lucru foarte pozitiv.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are mai multe nuante.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Maro si şprayata cu aur

| PeFuga a răspuns:

Cameleon... pentru ca se schimba mereu happy

| Morrígu a răspuns:

Pentru fiecare o altă culoare.
Pentru mine dragostea violet, ca mine.

| NoFeelings a răspuns:

Dragostea nu are culoare, este invizibila, la fel ca sentimentele noastre, este pura.

| biadia a răspuns:

DRagostea e multicolora...

| Yonderly a răspuns:

Este culoare pe care vrei tu sa o aibă, dupa parerea mea happy

| Marcela46 a răspuns:

Rosu