| deadhoe a întrebat:

Ce culoare iese cel mai putin in evidenta?

17 răspunsuri:
| 4b a răspuns:

Cacaniu in dungi cu picatelewinking

| RAY a răspuns:

Doar 3 culori exista albastru, rosu, verde, din asta cel mai putin e albastru, cel mai puternic este verdele la mijloc este rosu

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Galben - este cea mai vizibilă culoare și este prima culoare a anunțurilor ochiului uman! Galben, culoarea cea mai apropiată de "lumină" lasă o impresie caldă și satisfăcătoare, plină de viață și stimulare, iar în multe culturi simbolizează dumnezeirea. Culoarea galbenă închisă poate fi opresivă, în timp ce lumina galbenă este briză. Natura stimulatoare a galbenului și vizibilitatea ridicată a ochiului reprezintă motivul pentru care multe semne rutiere sunt galbene îndrăznețe (în contrast cu textul negru). Păsările galbene, florile și cerul vor fi cu siguranță ochelari doar datorită modului în care funcționează mintea și ochiul!

Orange - este un echilibru bun între pasiunea roșie și "galbenul înțelepciunii". Orange este simbol al rezistenței, al puterii și al ambiției. Poate reprezenta focul și flacăra soarelui. Orange se spune că are efectul vesel de galben, dar este intensificat în apropierea de culoarea roșie.

Roșu - este o culoare îndrăzneață care comandă atenție! Roșul dă impresia de seriozitate și demnitate, reprezintă căldură, foc și furie, se știe că se accelerează metabolismul organismului. Roșul poate însemna, de asemenea, pasiune și dragoste. Red promovează emoție și acțiune. Este o culoare îndrăzneață care înseamnă pericol, de aceea este folosit pe semne de oprire. Folosirea prea multor roșii ar trebui făcută cu prudență din cauza calităților sale dominante. Roșul este cel mai puternic dintre culori.

Roz - este cel mai specific sexului. Roz reprezintă feminitatea și are o natură blândă (care nu este un lucru rău). Roz este asociat cu dulciuri cum ar fi bomboane și gumă cu bule. Simbolizează, de asemenea, blândețea. Pentru că este atât de "feminin", utilizarea rozurilor ar trebui să fie bine planificată. Combo-urile de culoare roz și albastru sunt asociate cel mai mult cu bebelușii, săpunurile și detergenții.

Purpuriu - este un amestec de albastru închis și roșu activ. Poate reprezenta răcoarea, ceața și umbrele. Ea simbolizează redevența și demnitatea și poate fi plină de modestie, dar moale și singură. Purple este descrisă ca o "culoare neclară" fiind misterioasă și mistică într-un fel cultural. Un studiu a arătat că purpuriu, culoarea dolului în rândul multor popoare, se întâlnește cu dezaprobare în șase țări asiatice.

Albastru - reprezintă temperatura, cerul, apa și gheața. Este a doua cea mai puternică culoare. Este, evident, răceală, ceață și umbre. În unele aplicații poate reprezenta pacea și liniștea. Și, pe măsură ce roz reprezintă feminitatea, albastrul reprezintă masculinitatea. Albastrul este adesea asociat cu emoții sumbre cum ar fi tristețea, întunericul și teama. Albastrul este o culoare contemplativă, adică inteligență și putere. Este una dintre culorile cele mai corecte din punct de vedere politic, fără nici o conotație negativă, oriunde pe glob.

Verde - este cea mai odihnitoare culoare pentru ochiul uman. Este culoarea universală a naturii și reprezintă fertilitatea, renașterea și libertatea. (Green verde poate fi înălțătoare, în timp ce verde închis evocă o imagine mentală a unei păduri de pin. Semnele străzii sunt pictate și un fundal metalic verde contrastează cu litere albe, deoarece combinația se crede că este cea mai ușor de citit și recunoscută pentru creierul uman., ca și în majoritatea culorilor, verdele generează și unele conotații negative. Fraza "verde cu invidie", de asemenea, dă drumul la vinovăție, boală, boală și boală.

Brown - este asociat cu natura, copacii și lemnul. Aceasta reprezintă conservarea și umilința. Alături de gri, maro, într-una din nuanțele sale, este una dintre culorile cele mai neutre. Este utilă în echilibrarea culorilor mai puternice, și deoarece este una dintre cele mai răspândite nuanțe în natură, oferă un sentiment de familiaritate. Lumina maro conferă autenticitate, în timp ce maro închis amintește de lemn și piele fină.

Grey - dă ștampila exclusivității. Este culoarea "în jurul căreia oamenii creativi sunt cei mai creativi". Gri este o culoare neutră care poate spori și intensifica orice altă culoare pe care o înconjoară. Poate spori răspunsul psihologic al celorlalte culori pe care le suportă.

Negru - este asociat cu eleganță și clasă (afacere negru-cravată). Este culoarea tradițională a fricii, a morții și a doliuului. Uitați-vă la numeroși termeni folosind cuvântul negru pentru a înțelege cum este perceput: "oaia neagră", "inima neagră", "negru și albastru" și "marcajul negru". În ciuda imaginilor negative pe care negrul le aduce, este o culoare preferată în multe desene deoarece ea contrastează cu cele mai multe culori destul de bine. Dacă este folosit corect, aceasta promovează distincția și claritatea imaginilor.

Alb - simbolizează puritatea, nevinovăția și nașterea. Este strâns asociată cu iarnă și poate reprezenta, de asemenea, predarea sau adevărul. În spectrul de culori, albul este unirea tuturor culorilor. Neutralitatea și caracterul său conservator sunt larg acceptate. Simplitatea și calitatea sa subtilă o fac o culoare ideală pentru stabilirea clarității și a contrastului în imaginile

| deadhoe explică (pentru RAY):

Stiu si eu engleza

| T0T a răspuns:

Întâi asigură-te că cei de pe TPU știu ce este aceea o culoare.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Da' rau te-ai facut ))))

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Ce ziceam. Aș fi făcut pariu cu tine că majoritatea vor alege orice altceva decât o culoare, numai că momentan n-am bani. Nu e răutate.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Bagi la pariuri pana iti intra bursa, si faceam pariul.
Am vazut, vor afla ei ca exista si non-culorile pe langa culorile propriu-zise.

| SilentRain a răspuns:

Gri

| oglindasultanului a răspuns:

Depinde si de mediu in care se afla, deschise/inchise sau grizonate.

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Transparent.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toate din avatarul tau.

| FruttiFresh300 a răspuns:

Maro

| suntsuper a răspuns:

Mov