| euforiaa a întrebat:

Ce defecte fizice nu acceptati la o persoana?

Răspuns Câştigător
| W3R4 a răspuns:

Defectele fizice sunt omenesti!
Niciun om nu e perfect,si din punct de vedere fizic,si psihic...
Fiecare e in felul lui, iar eu nu judec un om dupa fizic, ar fi o prostie!
Ce vina are saracu' om, daca are un defect fizic?
Accept orice defect fizic, dar nu le accept pe cele psihice!

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca nu are cap nu il accept.Ce intrebare stupida!

| euforiaa explică (pentru darrio2007):

Stiu ca e o intrebare stupida, doar ca am intanit multi oameni care nu accepta oameni cu defecte fizice! De aceea am pus aceasta intrebare. voiam sa aflu mai multe pareri.

| Cătălina a răspuns:

De ce trebuie sa ne indepartam de cineva doar pentru ca are un anumit defect fizic?
Chiar daca in zilele noastre aspectul fizic este cel care primeaza deseori, asta nu inseamna ca nu mai trebuie sa acceptam in grupul nostru persoane care considera ca au un defect fizic. Cu totii avem cate ceva care nu ne convine la fizicul nostru, dar asta nu inseamna ca trebuie sa ne marginalizam unii de altii doar din simplul motiv ca avem nasul prea mare, urechile nu stiu cum sau picioarele strambe. Nu ne facem prieteni si relatii doar pentru ca X are parul lung si ondulat sau Y este inalt si zvelt, iar pe Z il dam la o parte ca poarta ochelari si e timid.

| euforiaa explică (pentru Cătălina):

Din pacate putine persoane gandesc ca tine! Insa felicitari pentru felul in care gandesti!happy

| LIN2010 a răspuns:

Buna''euforiaa',dupa parerea mea o persoana nu poate avea defecte fizice, o persoana nu este obiect sa se defecteze, asa ca o persoana o accepti ori nu dupa alte criterii... daca iubesti poti trece peste orice hanicap, Respectele mele.

| LIN2010 a răspuns:

Buna''euforiaa'',dupa parerea mea o persoana nu poate avea defecte fizice, o persoana nu este obiect sa se defecteze, asa ca o persoana o accepti, ori nu, dupa alte criterii... daca iubesti poti trece peste orice fel de handicap.Respectele mele.

| Alishia a răspuns:

Nu ma deranjeaza defectele fizice, dar altceva ma supara : prostia. Fizicu se schimba iar unele defecte se pot indrepta prin sporturi in schimb prostia e mai greu de vindecat sau chiar deloc.