| NaughtyFamousIrresistible a întrebat:

Ce e sau mai degraba ce faci la un curs de dezvoltare personala? Cu ce te ajuta? Ce inveti nou? Vreau mai multe detalii

5 răspunsuri:
| Ramonelle a răspuns:

Hei! Eu tocmai m-am inscris la un curs de oratorie si dezbatere, tot ceva in genul cursurilor de dezv. personala.
Te ajuta sa te cunosti mai bine,sa iti depasesti timiditatea, sa te faci inteles, practic sunt niste lectii de viata si daca vrei, prin intermediul cursurilor poti sa-ti faci noi cunostinte. E destul de tare, de ce sa nu incerci? In plus, daca esti in perioada adolescentei sunt chiar folositoare aceste cursuri, pe mine m-au ajutat mult big grin (am 17 ani)

Răspuns utilizator avertizat
| Ramonelle a răspuns (pentru NaughtyFamousIrresistible):

Inainte eram genul ala de fata mai timida,retrasa,nu ieseam decat cu vechii prieteni,pe care ii cunosteam de la gradinita,dar dupa ce am mers la cateva din cursurile acelea, de oratorie si dezbatere, am inceput sa imi fac noi prietenii, sa ma exprim mai frumos, sa invat cum sa fiu convigatoare, mai comunicativa, sa nu ma inchis in "carcasa".Mi-am castigat increderea in mine, am evoluat pot spune. Daca si tu ai posibilitatea asta de ce sa nu incerci? Eu cred ca merita.E o experienta utila si astfel de cursuri sunt mai mult lectii de viata.Eu asta cred happy Daca vrei iti las id-meu si mai vorbim happy

Răspuns utilizator avertizat
| Ramonelle a răspuns (pentru NaughtyFamousIrresistible):

Crazy_monyq happy