| inflicted a întrebat:

Ce era la modă când erați voi copii? Artiști, seriale, haine...

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Hannah montana, rebelde, telenovelele alea de pe acasă, stilul emo laughing

| Drimmero a răspuns:

Copilaria mea...ma bagi rau in ganduri si mi se face mai mult dor.
Cu siguranta nu 5gand, satrabenz si alte prostii d-astea din ce vomita plozii din ziua de azi, am crescut cu alte vremuri.

Hainele de pe atunci si frezele erau destul de simple, nu erau ca acum, multi erau innebuniti dupa moda aia a skaterilor, cu parul lasat cat de cat mare si hainele colorate specifice lor, mai era si moda emo la care si acum rad cand mi-o amintesc, astea erau undeva inspre adolescenta. Lucrurile erau atat de simple...vacantele in special, verile erau de nepretuit, le traiai altfel, nu dadeam o vacanta de vara de la inceputul anilor 2000 pe nimic in lume, multa lume afara, tehnologie ca acum nu era, eu de exemplu nu aveam nici telefon pe atunci, de pc nu mai zic, m-am prostit si eu dupa ce am primit un pc cu internet, dar nu eram nici jumatate ca cei de acum. Erau la moda jocurile cu 'playeri' reali, fotbal in special,, era full strada de meciuri care mai de care, faceam campionate in care participau inca 3 strazi din apropierea noastra, cu clasamente, jucam pe pahare, puneam bani pe ascuns sa nu afle parintii, era prea misto atunci.

De-a v-ati ascunselea era alt joc la care participa juma de strada, eram multi care jucam, era de vis cand ne ascundeam si pe alte strazi si eram cautati o gramada pana sa fim gasiti, mai jucam leapsa care tot asa, ne alergam pana nu mai puteam,, cam astea erau jocurile care strangea multa multe si o scotea din casa. Toata ziua se statea pe afara, uitai de foame si de sete, eu unul dadeam pe acasa de maxim 2 ori dupa ce ieseam afara.
As mai vrea sa traiesc de macar 2 ori o vara de genul si sa am varsta necesara, nu as mai da-o pentru nimic in lume, atatea amintiri stranse in special vara cand era vacanta, frumos afara si multa lume,, si dragostea era altfel vara))))

Ca muzica pe atunci erau la moda ca si acum manelele, rock-ul,, Hip-Hop-ul(eram fan) si cea comerciala, in mare parte muzica era cam aceeasi si cu aceeasi artisti din vechea guarda.
Hainele...eu unul ma imbracat mai sport, asa am fost mai mereu, ceilalti tot cu haine simple, nu foarte sofisticate.
Seriale nu erau ca acum, in mare parte erau desene foarte smechere care au marcat copilaria fiecaruia de pe atunci, si meciuri din belsug cand fotbalul era mult mai misto decat acum, erau mai multi fani ai fotbalului printre amicii mei pe atunci. In incheiere...erau vremuri de vis!

| Andreeush a răspuns:

Hannah montana laughing

| gemeni6226 a răspuns:

Daca copil inseamna intre 1-10 ani atunci artistii serialele anilor 1962-1972.

| danutzu96 a răspuns:

Ca muzica era 3 sud est, Animal X si alte balarii din astea.
Ca seriale. desele animate vechi. edd, edd si eddy, fetitele powerpuff, scooby doo, etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trupa Andre, Animal X, 3 Sud Est si altii de genul.
Erau la moda adidasii cu talpa groasa, de vreo 3-4 degete. Chiar si mai mari unii. Chiar ciudat acum ca ma gandesc. Era serialul baywatch, ala cu salvamarii din America. Asta era prin anii 1999-2000.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

H2O, Hannah Montana, Ce'i cu Andy, Zâmbetul lui Sharon, Copiii de la 402, Spioanele, Drama Totală, Magicienii din Waverly Place, Căpșunica, Arthur și mai sunt multe.
Erau desene frumoase înainte, acum numai caricaturi vezi peste tot. Mai ales pe Cartoon Network.