| Daria_3701 a întrebat:

Ce este adevarata prietenie?

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mai pe scurt: o persoana care sa te sustina la bine si la rau in orice moment.

| SimpleGirl408 a răspuns:

O prietenie adevarata nu este usor de obtinut... Mai intia trebuie sa respecti cativa pasi :
1. Niciodata sa nu te superi daca prietenul/prietena ta este prieten/a si cu dusmanul tau!
2. Sa iti arati ca'ti pasa
3. Sa nu il/o lasi sa te creada naiva la inceput caci asa va fi tot parcursul prieteniei
Dupa care trebuie sa ai grija ce prieteni iti alegi... Si in final : sa ai grija cum te porti! La un moment dat prietenul/prietena ta te va da de gol daca nu e adevarat/a! Nu spune secrete personale!