| Nicky29 a întrebat:

Ce este mai important ce ai fost in trecut sa ceea ce esti in prezent?

Răspuns Câştigător
| Angel_4421 a răspuns:

E important ce ai fost candva, pentru ca conteaza prima impresie si nimeni nu uita ce ai fot si ce ai facut in trecut mai ales daca e ceva rau.Insa este mult mai important ce esti acum, in prezent.Din trecut invatam.Adica din experienta, din greseli.Iar apoi in prezent ne mai schimbam in bine pentru ca ne dam seama din trecut cu ce gresim.Sau invers,te poti schimba in ceva rau, dar asta se intampla doar in cazul unei tradari, a pierderi unei persoane importante sau a unui anturaj nou.Multi se lasa pacaliti de oameni abia cunoscuti care vor sa ii schimbe, sa ii joace pe degete.E mult mai important prezentul, trecutul a fost si asta e...happy

3 răspunsuri:
| kiki a răspuns:

Trecutul nu este foarte important.doar sa iti provoace amintiri placute si sa poti sa te formezi ca om si ca individ datorita experientelor prin care ai trecut. ceea ce ai invatat, experientele sa nu le uiti doar.dar ceea ce este important este prezentul si viitorul.tot ce s-a intamplat in trecut te-a format ca si caracter si este important sa stii cum iti gestuinezi prezentul si viitorul.mult succes in viata si in viitor!

| ahlrh a răspuns:

Prezentul e mai important, trecutul l-ai trăit deci nu mai ai nevoie de experiența aceea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte buna intrebarea ta, se spune ca nu trebuie sa uitam cine sau ce am fost. Foarte buna intrebare si Angel e pe primul loc pina acum