| alinanicoleta99 a întrebat:

Ce este viata pentru tine? Si ce e foarte important in aceasta lume?

Răspuns Câştigător
| Rianana a răspuns:

Viata este ceva minunat pe care Dumnezeu nea daruito ca sa ne bucuram si sa ne putem mantuii sufletul. Viata este diferita la fiecare dintre noi,alti au parte de bucurie alti de tristete,uni de bogatie, uni de saracie, fiecare este diferit.dar cu toti traim. Viata este foarte scurta si merita traita big grin Viata este o suma de bucurii si de fericiri pe care le petrecem dealungul vieti ea mai este si o arta prin care ne exprimam...te pup kiss

3 răspunsuri:
| mihaelaa18 a răspuns:

Paithinking,viata este pentru mine cel mai pretios lucru si cel mai frumos.Chiar daca uneori,viata nu este asa cum ne dorim noi,chiar daca uneori ne intinde diverse obstacole,noi trebuie sa le facem fata si sa reusim sa trecem peste ele si sa o luam de la capat.
Trebuie sa profitam de fiecare minut,secunda din viata noastra pentru ca nu se mai intoarce.
Pentru mine cele mai importante lucruri in viata sunt:familia, prietenii, prietenul si diverse lucruri care te fac sa te simti implinit si fericithappy

| CristiB93 a răspuns:

Viata de pe pamant este o pregatire pentru viata de dincolo si cel mai important este mantuirea sufletului.

| Ingridd22 a răspuns:

Viata este un lucru minunat, pe care il avem cu totii fie ca ne dorim sau nu.Este compusa din copilarie, adolescenta, maturitate si batranete Fiecare etapa aducand cu sine ceva nou, ce trebuie sa descoperim...Pentru mine cel mai important lucru in viata este familia.Dar sa nu uitam de prietenii care ne sunt alaturi mereu, scoala (care cateodata ne enerveaza dar in pauze e minunat), animalutele care ne inveselesc ziua oricat de tristi am fi si multe altele care ne fac sa ne simtim extraordinari!