| LinaLina35 a întrebat:

Ce faci cand ai o mama narcisista? Cand nu ai dreptul sa iti zici parerea si mereu trebuie doar sa fii de acord cu ea ca de altfel te invinuieste de ignora te manipuleaza? Ce faci cand ea te raneste si tu nu ai dreptul sa spui ca te doare, ca daca zici te ignora si zice ca bucura-te ca inca mai e in viata, e o manipulare nu credeti?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Iti iei valiza si te muti cu chirie!

| Miruna333 a răspuns:

De ce sa te doara? Normal ca te manipuleaza, așa sunt narcisiștii.
Lasa sentimentele la o parte si fii realista. Știi doar ca este narcisista, nu o mai lasă sa te joace pe degete. Impune-te, răspunde-i, când simți ca nu vrei sa îți consumi energia, ignor-o. Nu ii mai da apa la moara.

| MistarGoGu a răspuns:

Faci bagajul și pleci în lume! Ce sa faci! Rupi legătura cu asemenea persoana toxica

| TimberWolf a răspuns (pentru MistarGoGu):

Daca n-are nici un sprijin unde sa plece caine surd la vanatoare?

| MistarGoGu a răspuns (pentru TimberWolf):

Sa caute de munca și sa împartă o chirie cu o alta fata *( după user fata cred ca este )! Nici vârsta nu o spune. Dacă este majora sa plece liniștită! Niște parinti toxici ajung sa distrugă psihic un copil în asa hal ca ajunge un ratat fără curaj și personalitate exploatat de toată lumea

| JohnnydeFeer a răspuns:

Ignoro, Este clar ce fel de om e daca nici macar sa iti respecte parerea/opinia.

| Whitte a răspuns:

Nu cred. Cred mai degraba ca esti rasfatata si vrei sa se faca numai ce iti place si iti convine tie.

| LinaLina35 explică (pentru Whitte):

Argumenteaza, m-ar ajuta orice parere