| sorinionut19292 a întrebat:

Ce faci daca dai de sacali? Eu stau pe langa padure, mereu se aud sacalii noaptea, dar intr o seara i-am vazut la poarta.Eu plec la munca la 4 dimineata, imi este teama sa mai ies din curte.Devin agresivi daca te sesizeaza?

4 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Sunt animale salbatice si in mod normal se tem de om, dar nu se stie niciodata. Poti sa tipi la ei, sa arunci cu pietre, nu stiu, ca la caini. Dar orice ai face nu fugi, te retragi incet daca e nevoie.

| TimberWolf a răspuns:

Sesizezi la 112 problema, ce sa faci.

| Madaxo97 a răspuns:

Da, sunt foarte agresivi și periculoși, dacă vezi cu ochii tai vreunul, mai bine anunță poliția sau poliția animalelor.

| 1onur a răspuns:

Normal ca devine agresivi Șacalii ei umblă în grup tot timpul dacă unul dintre ei sare la tine nu mai poți face nimic cu Adevărat fiindcă dinți lor îți poate frământa osul de la prima mușcătură la viteză te ia lenger nu ai nici unde sa fugi de ei până suni tu la poliție...

Trebuie să-ți iei lângă tine ceva de apărat ceva fiindcă nu-i de glumit cu ei.