| mmaacc a întrebat:

Ce faci daca viata e naspa si ti'a tras numai tepe?

5 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Merg mai departe.Asta fac oamenii maturi şi responsabili.Nu mă opresc la primul obstacol.Dar nu mereu e aşa.Mai vine o vreme grea, apoi e compensată de o mică bucurie.Şi întotdeauna prima lovitură o face pe a doua mai uşor de trecut.Suferinţele ne fac mai puternici şi mai încrezători în propriile persoane.Nobody4Nobody.

| negru30 a răspuns:

Stau la rand si mai astept inca una ( o teapa ) - ca sa ma simt si eu bagat in seama ha ha ha

| ROB3RT89 a răspuns:

Eu as merge mai departe! Cazi,te ridici iar dupa cateva zile de soare iar vine ploaia, iar dupa ploaie apare curcubeulhappyDaca faci aluzie la tine, eu zic sa te resemnezi si sa mergi mai departehappy

| Downfall a răspuns:

Treci peste si speri ca in viitor sa fie mai bine.
Asta fac eu...n-ai de ales

| JustMe8567 a răspuns:

Lasi timpu sa treaca si astepti pana o sa-ti fie si tie bine. S-au ai putea sa nu-ti mai plangi de mila si sa faci ceva ca sa iesi din situatia asta. Totul depinde de tine, stii vorba aia "omu` si-o face cu mana lui"