| anonim_4396 a întrebat:

Ce facultati ati facut, faceti sau veti face?

22 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Urmeaza sa platiti 4000 RON pentru cei care au medii sub 8. Asa ca Romania isi striga glasul celor necalificati deoarece multi au studii superioare iar tara nu se mentine asa in picioare.

| Eღilia62 a răspuns:

Voi face medicina, la UMF Iasi.

| Hikari a răspuns:

Buna.
De medicina.

| Demoiselle a răspuns (pentru Hikari):

Iti multumesc pentru raspuns. Felicitari, te admir pentru asta!

| Hikari a răspuns (pentru Demoiselle):

winking

| MihaelaDart a răspuns:

Am absolvit: Facultatea de Arte Plastice si Decorative, Specializarea Pedagogia Artelor, Constanta.

| raluk27 a răspuns:

Drept- Universitatea Bucuresti. Am terminat happy

| Roxin a răspuns:

Contabilitate si Informatica momentan. Urmeaza SRI sau SIEhappy

| stelyii a răspuns (pentru Roxin):

Mult succes!

| Darcos a răspuns:

Simplu[eu nu sunt nici macar la liceu]:

Voi face o FACULTATE!

| Demoiselle a răspuns (pentru Darcos):

Bravo copilul meu! Gandeste-te din timp si tinteste sus!

| Darcos a răspuns (pentru Demoiselle):

Dfq!
This is a answer?

| thecakeisalie a răspuns:

FSEGA la Cluj. happy

| Demoiselle a răspuns (pentru thecakeisalie):

Facultatea asta se poate face cumva in limba franceza? ai terminat-o? esti multumit, ai un loc de munca? (scuze stiu ca te interoghez urat)

| thecakeisalie a răspuns (pentru Demoiselle):

Nu, sunt momentan in anul I.
Din cate stiu eu, au si limba franceza.
Ideea e ca vara e recomandat sa cauti un internship sau un loc de munca in domeniu, pentru ca experienta e cruciala pentru a te putea angaja la un loc de munca bun dupa ce termini. De ex, eu sunt la Informatica Economica, si o sa-mi caut un internship in IT la vara, sau orice care poate sa-mi ofere ceva experienta si sa am cu ce 'umple' CV-ul.
Bafta!

| Demoiselle a răspuns (pentru thecakeisalie):

O sa mor inainte sa intru la facultate. Din cauza "experientei" am impresia ca daca nu fac medicina sau farmacie unde cei 6 ani de chin ma vor face experta, nu am nicio sansa. As vrea sa vin la Cluj dar sunt constienta ca imi va fi greu si mai exista si riscul sa nu imi gasesc de munca. Iti multumesc fain pentru raspuns.

| stelyii a răspuns (pentru Demoiselle):

E foarte mult de invatat la medicina... iar salariile sunt f prost platite. dar meseria de doctor e frumoasa in unele cazuri tongue. n-as alege medicina, farmacia poate datongue

| thecakeisalie a răspuns (pentru Demoiselle):

LOL. Nu o sa mori. Asa am crezut si eu in timpul BAC-ului infernal de anul trecut. La medicina e intr-un fel bine, dar e foarte lung procesul. Intai faci 6 ani de facultate, pe urma dai examen de rezidentiat si intri ca medic rezident in domeniul pe care ti l-ai ales. Deci acolo n-ai nevoie de experienta.
Intr-adevar, medicina e o meserie banoasa pe viitor, dar iti mananca tineretea, din pacate happy.
Nu te teme, nu e mare branza sa acumulezi ceva experienta in timpul facultatii.

| stelyii a răspuns:

Univ.Maritima Constanta, facultatea "navigatie si transport naval" specializarea: inginerie economica in domeniul transporturilor. Dar tu?

| Demoiselle a răspuns (pentru stelyii):

Iti multumesc pentru raspuns, pare foarte interesanta facultatea. Eu ma pregatesc de bac, si apoi de facultate, doar ca nu prea stiu ce sa fac mai departe. Nu vreau sa o dau in bara si sa nu am o meserie in viitor. Ar fi o idee buna ingineria economica.

| stelyii a răspuns (pentru Demoiselle):

Pai este interesanta pentru ca dupa facultate u alegi domeniul in care vei lucra. ori inginerie, ori in economie, marketing ..etc tongue

| artyparty a răspuns:

Am facut Fac de Limbi si Literaturi Strainehappy