| Theya1703 a întrebat:

Ce fel de articol as putea scrie intr-o revista? Ca subiect fiind: GEOGRAFIA!

Răspuns Câştigător
April
| April a răspuns:

Descrierea unei forme de relief specifice zonei in care traiesti. Un deal din preajma orasului, o campie de-a lungul unui rau, un munte ce domina localitatea, etc. Daca vrei sa fie un articol interesant si original, e bine sa scrii despre ceva bine cunoscut tie si despre care nu s-a mai scris.Succes!

3 răspunsuri:
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Ai putea scrie curiozitati( cauti pe google), chestii ciudate despre munti, vulcani, etc...sau ceva gen "stiati ca..."

| Theya1703 explică:

Ms

| Adella92 a răspuns:

Mit si adevar despre tot felul de lucruri geografice