| anonim_4396 a întrebat:

Ce fel de oameni va enerveaza in autobuz?

14 răspunsuri:
| Mateiu a răspuns:

Asemanatori celor care ma enerveaza in mod obinuit, nu doar in autobuz, atunci cand ii am in preajma...

| 2k18Tpu a răspuns:

Babele pe care se bat pentru un scaun

suntserios
| suntserios a răspuns:

Aia fara bilet

| SilentRain a răspuns:

Controlori, babele si cocalari

| Olivia02sakura a răspuns:

Oamenii care miros a transpirație și Babele care nu vor sa-ti cedeze locul

| Freya1 a răspuns:

Babele ce pleaca o data cu tine la 6 dimineata in piata, se plimba prin oras si piata pana la ora 14, 15 pana cand iesi tu de la munca, scoala si cand ajung in autobuz nu pot sa stea in picioare o statie.Eu cred ca fac de a naibi sa te scoata din sarite, sau sa arate ca ele sunt sefele si tu trebuie sa te supui ca daca da naiba sa nu te ridici iti pune tot autobuzul in cap.
Si tigani.Mereu trebuie sa fie cativa ce iti golesc buzunarele si gentile pana te dai jos, sau aia cu puradei ce umplu barile de muci si podelele de coj de seminte si folosesc expresia gen "haidi mo" la plecare si multe alte expresi "cizelate" pe care nu le pot reproduce.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Oamenii care incep sa barfeasca sau sa se plangã. Fie se plâng ca pute, fie ca e galagie, sau alte rahaturi si oamenii care mananca in autobuz.

| PersonajFictiv a răspuns:

Prostii, specia aia pe care nu a exterminat-o nimeni pana acum, astept cu nerabdare ziua.
Sunt unii fara leac, nu ma consider cine stie ce inteligent, dar macar invat din greseli, altii nu fac nici asta, nu se shimba niciodata, aia trebuie exterminati ori trecuti prin niste filtre sa nu mai fie asa.
Avem doua variante dar niciuna valabila.

| Xelon a răspuns:

Cei certati cu apa.

| OldSoul a răspuns:

Aia cu replici de genu "tineri din ziua de azi nu mai au pic de respect, uite cum sta batranica asta in picioare" iar persoana respectiva are un copil mic care ocupa un scaun, in timp ce, daca si-ar dori, ar putea lua copilul in brate sa stea si batranica aia jos.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ma enerveaza dar ma scarbesc aia cu sindromul " 2 tigai la pret de una "  care se imbulzesc inauntru de parca s-ar da ceva moca acolo,  aia care formeaza un semicerc in fata usii autobuzului pentru ca sunt incapabili sa stea dracu in lateral, aia care prefera sa se frece de tine sau de alti oameni in loc sa coboare din autobuz, daca stau aproape de iesire, atunci cand e aglomerat si sa se urce iar dupa ce a coborat lumea, aia care nu stiu sa-si faca un 3 in 1 ( apa, sapun si antiperspirant ), aia care se dau cu 3 litrii de parfum, mini copiile lui Alex Velea, aia care se baga in seama aiurea, aia care colinda sau cersesc prin autobuz  etc.

| AC4S4 a răspuns:

Galagiosii. Nu-mi place nici cand oamenii dau muzica la maxim (indiferent de gen), nici cand un grup de tineri vorbesc tare si rad de abia mai auzi ceva.
In schimb, n-am nicio treaba cu batranii. Un tanar sanatos ar trebui sa ofere locul unui batran sau altor persoane care nu pot sta in picioare (gravide, parinti cu copii mici, etc.).

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cred ca sunt vreo 4 ani de cand am urcat ultima data intr-un autobuz... M-a enervat un martor de-a lui Iehova, vreo 2 minute, dupa care l-am enervat eu urmatoarele 10, fiind ateu.

| HadesSs a răspuns:

Babele care stau la coada la moaste 2 zile si nu pot sta in picioare 2 statii laughing