| Sensitive a întrebat:

Ce fel de personalitate deti?

Răspuns Câştigător
| babyalexa a răspuns:

Pot fi sensibila si emotiva atunci cand ceea ce vad ma impresioneaza suficient de tare, dar la fel de bine pot fi dura atunci cand viata nu imi da de ales.Dar vreau sa cred ca nu voi uita niociodata sa fiu om, indiferent la ce incercari ma va supune viata.Tu?

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

O persoana cu sufet bun care se bucura ca viata e ca un puzzle facut la nevoia ei. Pentru ca imi cunosc viitorul si prin metoda creierului si a legii atractiei ai parte de tot ceea ce-ti doresti.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

"Deti de palinca" sau "detii"?

| thegatekeeper a răspuns:

Sunt mai multe perspective din care poti sa privesti si mai multe clasificari. Cateva dintre ele ar fi ca sunt introvertita si ca am temperament flegmatic.

| sabin89 a răspuns:

In orice caz una mai frumoasa decat a ta, care pui o mie si una de intrebari dar nu dai nici funde nici vot la nimeni.

| Sensitive explică (pentru sabin89):

Dau funda cand primesc un raspuns care imi place! Este un site unde pot pune cate intrebari vreau, cu ce te deranjeaza?

| babyalexa a răspuns (pentru sabin89):

Personalitatea nu se judeca dupa cate funde dai.Am spus-o in repetate randuri si imi sustin parerea, TPU nu este (sau nu ar trebui sa fie)un loc unde ne ajuta pentru funde sau voturi.Seara,cand inchidem calculatorul, ramanem doar cu multumirea ca am ajutat pe cineva la nevoie si nu cu fundita in piept.Eu una as elimina pentru un timp funditele, sa vedem atunci cati utilizatori activi ar mai ramane? Vad ca va luptati pentru ceva atat de putin important cand sunt atatea lucruri frumoase pentru care ar trebui sa luptam. Daca vrei sa ti se recunoasca anumite calitati, fa-o in viata reala, iar aici raspunde doar din placerea de a ajuta.Altfel,degeaba esti pe locul 4oo in clasament(da, ti-am vizualizat profilul)daca stai sa cersesti funde si medalii.TPU este un site in care ne ajutam fara bani, fara funde si fara voturi.

| sabin89 a răspuns (pentru babyalexa):

Buna, babyalexa! Sa stii ca apreciez felul cum gandesti si tot ce ai scris mai sus cu privire la funde si la scopul nostru (care ar trebui sa fie) pe TPU. Ceea ce ma surprinde insa este ca imi spui toate astea mie. Serios, ori ma confunzi, ori te-ai uitat pe profilul altuia. Eu nu am cerut niciodata "funda", dar absolut niciodata. Poti sa te uiti din nou pe profilul meu. In o mie si vreo patru sute de raspunsuri cate sunt, in niciunul nu am cerut funda si nici macar nu am facut vreo aluzie la ea. Cred ca poti numara pe degete useri pe acest site care sa fie intr-o situatie asemanatoare. Majoritatea, dupa ce dau un raspuns, spun "funda?", sau "funda plz", sau ceva in genul asta. Dar nu eu si inca cativa (putini la numar). Iar tu tocmai pe mine m-ai gasit sa imi faci morala asta! De vina mai sunt si cei care la sfarsitul unei intrebari spun "dau funda", multi la numar si astia. Eu nici asta nu spun la intrebarile mele. Deci, serios, ai facut o alegere foarte gresita luand persoana mea ca sa ii adresezi acele cuvinte. Repet, ideile sunt bune si sunt si eu de acord cu ele, dar ar fi fost mult mai indicat sa le adresezi unuia dintre cei care cersesc "funda" sau care spun ca o ofera.
Remarca pe care am facut-o eu pentru Sensitive nu se referea deloc la faptul ca ar fi trebuit sa-mi acorde mie vreo funda. Mi s-a parut insa cel putin ciudat ca la atatea raspunsuri pe care le-a primit, la multele intrebari pe care le-a pus, nu a avut niciun cuvant de apreciere pentru niciunul. Nu numai ca nu a dat nicio funda sau vot, dar nici nu a spus macar un cuvant de multumire sau apreciere pentru vreunul.
O zi buna!

| babyalexa a răspuns (pentru sabin89):

Ti-am raspuns tie din cauza modului in care ai formulat raspunsul, nu pentru ca ai cerut funda respectiva.Tonul face muzicahappyDaca ai fi explicat ca ti se pare curios ca nu a fost multumita de nici un raspuns(cum ai explicat acum)nu iti mai adresam tie raspunsul.Am vrut doar sa subliniez ca nu inseamna neaparat ca fata nu are o personalitate frumoasa.Nu a fost ceva pornit de la tine, ci intr-adevar de la cei care cer in mod obsesiv acea funda.O zi cat mai buna si tie.

| Wøodenpints a răspuns:

Nu cred că mă încadrez în vreun tip de personalitate cu tipare bine definite de societate.
Dar hai să-mi inventez eu unul: miserupist băutor de bere şi râgâitor în public. Merge?