| anonim_4396 a întrebat:

Ce film va impresionat foarte mult? Argumentati raspunsul. Dau fundita.

Răspuns Câştigător
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

What dreams may come(O iubire fără sfârşit), e o poveste impresionantă de iubire, eroul trece prin rai şi prin iad pentru a salva sufletul soţiei sale, dragostea lor durează mai mult decât o viaţă de om... iar imaginile sunt absolut superbe, feerice, o beţie de culori, asemenea picturilor impresioniste.

5 răspunsuri:
| daniDeeDee a răspuns:

The Notebook.

Imi place povestea de dragoste... el sarac, ea bogata. happy

| Malvina24 a răspuns:

Ghost! un cuplu vrea sa se casatoreasca insa el moare si desi acesta nu mai e ''in lumea noastra'' iubirea dintre cei doi continua! e interesant cum va comunica el cu ea! e cel mai bun film la fel si twilight! super!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din punctul meu de vedere, un film care trebuie urmarit la adolescenta(mai ales de cei care se ocupa cu partea artistica) ar fi,, raise your voice``, care mi se pare unul dintre cele mai bune pentru varsta care o am.

April
| April a răspuns:

Exista o scena din filmul "Podurile din Madison County"cu Merryl Streep si Clint Eastwood pe care n-am s-o uit niciodata.Pentru cei care au vazut aceasta frumoasa, profunda dar atat de scurta poveste de iubire, este scena in care eroina isi reprima, scaldata in lacrimi"de sange "as zice recurgand la o sintagma cunoscuta noua, dorinta intensa de a alerga spre barbatul iubit renuntand la tot ceea ce-i oferise viata pana atunci.Acea dramatica lupta intre ratiune si simtire redata de actrita inegalabila care este Merryl Strep se transmite oricarui spectator care stie ce inseamna sa fii in situatia de a alege intre fericirea proprie si fericirea celor care te iubesc si au incredere in tine!

| euTímea a răspuns:

The ugly truth... e adevarul pur. fetelor, merita vizionatwinking big grin