| florin_7920 a întrebat:

Ce flori să ofer cuiva cu care am intîlnire pentru prima dată. Poate acest gest nu mai contează in ziua de azi, îmi place să ofer sau e demodat în ziua de azi asemenea gesturi.

Răspuns Câştigător
| mary a răspuns:

Nu e demodat. fata cu care te vei intalni va fi foarte incantata de florile pe care i le vei duce. orice femeie tine cont de acest gest. in acest mod nu o sa-si inchpuiasca ca esti un mitocan care a venit la intalnire fara nimic. astfel o sa-si faca o impresie buna inca de la inceput: ca esti atent la detalii si sensibil.iti recomand trandafiri galbeni albi sau rosii

10 răspunsuri:
| Barajag a răspuns:

Mie una nu mi se pare demodat sa oferi flori unei femei, din contra dai dovada de respect.Este foarte bine ca esti un gentleman.Bafta la intalneala!big grin

| Alice_6278 a răspuns:

Cared ca cel mai bine sai daruiesthi un trandafir rosu dar sal dai din toata inima deoarece ea va simti asta.sunt fata si stiu asta.

:*succes

| Razvan a răspuns:

Trandafiri albi sau daca te tine buzunarul o orhideehee hee

| zuzi_4846 a răspuns:

Niciun gest frumos nu este demodat. Eu m-as simti flatata sa primesc flori la prima intalnire. Cat despre "ce flori sa alegi?", mergi pe intuitie. Alege ceva simplu chiar daca este vorba despre o singura floare, in final gestul conteaza.
Multa bafta! Sa ai parte de o "prima intalnire" cel putin la fel de frumoasa ca si florile pe care le vei alege. happy

| multimoak a răspuns:

Daca stie sa aprecieze va fi incantata de orice flori va primi.Pare absurd, dar eu eram in parc cu iubitu si-am primit un buchetel de papadii. Eram incantata de gestul lui spontan happy Sa-ti mai zic ca le-am tinut in vaza si acum sunt la presat? Te descurci tu... Incearca sa afli ce flori ii plac, ca nu toate fetele sunt la fel. Succes! :X

| Nişka a răspuns:

Florile impresioneaza intotdeauna o fata, oricarei fete ii place sa primeasc diverse atentii oricat de mici, mai ales flori.Nu e demodat si nu va fi vreodata acest lucru.De ce sa fie demodat cand ii arati unei persoane atentie? Iar in ceea ce priveste eu cred ca celor mai multe fete le plac trandafirii (mai ales rosii). Succeshappy

| juniper a răspuns:

Trandafirii sunt cei mai clasici, simplitatea nu moare niciodata, sa nu oferi garoafe, pentru ca garoafele sunt pentru cei morti, nu glumesc. Niste trandafiri, lalele ar fi potrivite, depinde ce gusturi are.

| usernamemada a răspuns:

Lasa'ma te rog intai sa te felicit pentru gandul acesta frumos.dovada ca in ziua de azi mai sunt si "cavaleri" nu numai "porci". Gestul, cel putin din partea mea, nu e deloc demodat ci dimpotriva foarte cool, oricum eu recomand sa te duci cu ceva mai "chill" ca sa'i zicem asa, daca o sa te duci cu trandafiri o sa fie prea mult. Cred ca ar fi bine sa'i iei begonii sunt frumoase, simple si accesibilewinking. dar o sa-ti dai tu seama mai bine decat mine ce ai dorii. Succes!

| florin_7920 explică:

Vă mulţumesc să aveţi parte numai de bine.