| Kleopatru a întrebat:

Ce-i face pe unii oameni sa fie asa de increzuti?
Cum sa devii increzut?hee hee

2 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Increzut vine de la incredere. Adica un om cu prea multa incredere in gandurile si actiunile lui. Care crede ca nu poate gresi niciodata. Care mereu se crede superior altora. De obicei increzuti sunt cei care exceleaza intr-un domeniu ( de obicei al afacerilor ) si cred ca daca au ajuns sa exceleze intr-un domeniu ar putea excela in absolut orice domeniu.

Increzut devii de obicei cand incurci norocul cu o estimare la superlativ a propriei valori. Dar nu cred ca e cazul sa isi doreasca o persoana sa devina increzuta.

Sa devii increzator, da. E ceva de dorit. Pentru ca ai nevoie de incredere sa iti urmaresti visele mereu.E nevoie de perseverenta.

Insa ce face diferenta intre a fi increzator si a fi increzut e umilinta. Pe care din ce in ce mai putini dintre noi, o au, se pare. Si nu e de bine!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Prefer în crederea, ne credinței.