| dopp a întrebat:

Ce idei de nume aveti pentru un Bichon Maltez pui?`:d
help. dau funda`:*

4 răspunsuri:
| Angel_4421 a răspuns:

Uite cateva idei:

Nume de catei cu litera A :

Aladdin, Alastair, Alberto, Alda, Alden, Aldo, Alexander, Alexis,Alfafa, Alfonso, Alfred, Ali Baba, Alonso, Aloysius, Alpaca, Alpha, Alto, Alvin, Amadeus, Amigo, Amos, Andre, Andrew

Nume de catei cu litera B :

Bobi, Baron, Barry, Bart, Bartholomew, Barton, Bashful, Basil, Baxter, Beachboy, Beacon, Beamer, Beano, Bear, Beast, Beau, Beauregard, Becker, Bedouin, Beefcake, Beelzebub, Beethovn, Beetlejuice, Beggar, Bellboy, Ben, Bengal, Benjamin, Benji, Bennet, Bennington, Benny, Benson, Bentley, Berkeley Bert, Bertie, Bianco, Bigfoot, Biker, Biko, Bilbo, Bill, Billy, Bing,

Nume de catei cu litera C :

Carter, Coal, Cartwright, Casanova, Casey, Cash, Casper, Caspian, Cassidy, Cecil, Cedar, Champ, Chandler, Chaos, Chaplin, Charles, Chef, Chester, Chestnut, Chewbacca, Chief, Chip, Christian, Christoff, Christopher, Chump, Chunk, Churchil, Clapton, Clarence, Claude, Claudius, Clinton, Clive, Clyde, Cody, Cole, Colin, Collins, Colonel, Colt, Columbo, Columbus, Comet, Conan, Connor, Conrad, Constable

Nume de catei cu litera D :

Doc, Dodger, Domino, Don, Donald, Donalson ,Donny, Doogie, Doolittle, Dory, Doyle,

Nume de catei cu litera E:

Elliot, Enzo, Edgar, Edge, Edmund, Edward, Ego, Einstein, Elf, Eli, Elias, Eliot, Elmer, Elmo, Elroy, Elvis, Emerson, Emperor, Enzo, Ernie, Eskimo, Everett

Nume de catei cu litera F:

Falcon, Fiona, Fangy, Fatty, Fatso, Felix, Ferdinand, Fido, Figaro, Flyn, Fonz, Fonzie, Ford, Fordy, Forest, Franco, Frank, Franklin, Franky, Frazier,Fred, Freud, Friday, Fritz, Frog, Froggy

Nume de catei cu litera G:

Grivei, Garp, Gianny, Gaspar, Genie, Grace, Garfield, Gogu, Guppy, Gaffer, Galileo, Gambler, Garfunkel, Gator, Gatsby, Gavin, Gaylord, Gecko, Geezer, General, George, Geronimo, GhostGideon, Gilligan, Gin, Gizmo, Gobble, Goblin, Goliath, Gyddy, Golum, Gomer, Goober, Gooch, Goofy, Google, Gopher, Gordo, Gordon, Gorilla, Gorky, Governor, Greystoke, Grits, Grizzle, Grizzly, Groom, Groucho, Grover, Grumpy, Guido, Gulliver, Gun, Guru,Gusy, Gussie, Gordo

Nume de catei cu litera H:

Happy, Hasser, Harpo, Handsome, Hansel, Hardy, Harold, Harpo, Harrison, Harry, Harvey, Hawk, Hawkeye, Heathcliff, Hedgehog, Hercules, Hippo, Herman, Hermes, Hermit, Hero, Hershey, Hickory, Hindu, Hoagie, Hobbit, Hobo, Hommer, Honky-tonk, Hooch, Hoodlum, Hook, Hooligan, Hoover, Horace, Horatio, HotDog, Houdini, Howard, Howie, Howler, Huck, Hudson, Hugo, Hulk, Humphrey, Hunky, Hunter, Hurricane.

Nume de catei cu litera J:

Jade, Jelly, Jean, Jack, Joy, Jade, Jackpot, Jackson, Jagger, Jupiter, Jaguar, Jake, James, Jamie, Jamieson, Jasper, Jed, Jedi, Jeeves, Jekyll, Jerky, Jerry, Jersey, Jesse, Jet, Jethro, Jim, Jimbo, Joe, John, John Boy, Joker, Jonathan, Josh, Joshua, Judd, Jude, Judge, Jughead, Julian, Jumbo, Junior, Jupiter, Justin, Jons

Nume de catei cu litera K:

Kid, Kelly, Keno, Konto, Kenya, Kuky, Kiki, Keanu, Koda, Kennedy, Kentucky, Kool, Kermit, Kevin, KidKiller, Kilo, Kudo, King, Kipling

Nume de catei cu litera L:

Lord, Laker, Levi, Lexis, Laddie, Lancelot, Larry, Lawrence, Lilac, Leo, Lottus, Lewi, Lewis, Lincoln, Lion, Lionheart, Livingstone, Lover, Lord, Louis, Ludwig, Luky,

Nume de catei cu litera M:

Maduro, Maggie, Mambo, Macho, , Mack, Mackenzie, Macmillan, Miles, Madman, Maestro, Majestic, Major, Malcolm, Malt, Mambo, Mammot, Marley, Marlin, Marmaduke, Marmalade, Mars, Maverick, Max, Maximillian, Maxwell, Mayo, McCoy, Meatloaf, Melvin, Mercury, Mervin, Michael, Mick, Mickey, Midas, Midge, Mikey, Miles, Milo, Miner, Mole, Monarch, Mongoose, Monk, Monkey, Monster, Montgomery, Monty, Mork, Morris, Mortimer, Mouser, Mozart, Muddles, Murphy,

Nume de catei cu litera N:

Nappy, Niko, Nunu, Nana, Novella, Nippon, Niger, Nicuta, Napoleon, Neil, Nelson, Neptune, Neville, Newman, Newt, Newton, Nicholas, Nick, Nifty, Noah, Noel, Nugget

Nume de catei cu litera O:

Oreo, Onety, Oz, Ora, Oliver, Olivierm, Ollie, Ozone, Omar, Orion, Oscar, Othello, Otis, Otto, Outlaw, Ox, Oxy

Nume de catei cu litera P:

Pitty, Pyn, Pretty, Paly, Patrick, Paters, Paloma, Patton, Pest, Paul, Paulie, Petra, Peabody, Peanuts, Peddler, Penguin, Penn, Pepsi, Permod, Perseus, Peter, Phantom, Pharoah, Phoenix, Picasso, Piedmont, Pierre, Pier, Pillot, Pinto, Pip, Piper, Pistol, Plato, Pluto, Poet, Poindexter, Poker, Pongo, Pooh, Popeye, Porkchop, Porker, Porter, Potter, Primo, Princess

Nume de catei cu litera R:

Rexy, Ranger, Raf, Rambo, Rex, Rayn, Randy, Ranger, Repo, Reeves, Remington, Renegade, Reuben, Rex, Rhett, Rhino, Ricky, Rigby, Riley, RinTinTin, Ringo, Ripley, Robby, Robert, Robinson, Rocco, Rock, Rocket, Rocky, Rodney, Rogue, Roman, Romulus, Ron, Roookie, Rooster, Roscoe, Rothschild, Rover, Rudolph, Ruffian, Rufus, Rugby, Rumble, Runner

Nume de catei cu litera S:

Shooter, Scooby, ScoobyDoo, Scooter, Scorpio, Simpson,Scot, Scotch, Scotty, Scoundrel, Scrooge, Senior, Sergeant, Seth, Shah, Shalimar, Shane, Sharp, Shasta, Sheik, Shelley, Shep, Sheriff, Sherlock, Shoeless, Shogun, Shooter, Shorty, Sidney, Siegfried,Shooter, Sigmund, Simba, Simon, Simpson, Sinatra, Sinbad, Sinclair, Singer, Slugger, Smokey, Sneezy, Snooker, Snoopy, Socrates, Soldier, Sorcerer, Speed, Spence, , Spider, Spike, Spock, Spook, Sport, Spot, Sprite, Squirt, Starsky, Steed, Stephen, Sterling, Steven, Sting, Stinker

Nume de catei cu litera T:

Ted, Tennyson, Terror, Terry, Thatcher, Theosy, Theoodore, Trhief, Thinng, Thoomas, Thumpers, Thunderr, Tigger, Titan, Tag Titian, Titus, Toad, Toby, Tom, Tomahawk, Tommy, Topper, Tornado, Trailblazer, Tramp, Tricky, Tristan, Trojan, Troll, Trouble, Trout, Truman, Trump, Tsar.

Nume de catei cu litera W:

Waldo, Willy, Wags, Wallace, Walter, Warrior, Weasel, Weenie, Wellington, Wesley, Whiskey, Widget, Wilbur, Wilfred, William, Willie, Wilson, Wimpy, Winston, Winthrop, Wizard, Wolf, Wolfgang, Woodstock, Woody, Woofer, Wooster, Wordsworth, Wowzer, Wrangler

Cutu, Grivei, Azorel, Rex, Bruno, Bubico, Linda - exista o multitudine de variante pentru numele unui catel. Mai nou, proprietarii de animale opteaza pentru nume mai ciudate precum: Bellyflap, Abdon, Haber, Dunley, Jewels sau Nymph. Numele catelului tau ar trebui sa reflecte personalitatea lui. De aceea este indicat sa te gandesti bine inainte de a decide.

Iata cateva elemente de care trebuie sa tii cont inainte de a incepe cautarile:

•Alege un nume scurt si usor de retinut. Este de preferat ca apelativul sa nu aiba mai mult de trei silabe, pentru ca animalului sa-i fie mai usor sa-l retina.
•Potriveste denumirea cainelui cu personalitatea lui. Unui patruped de rasa nobila, mandru de el si foarte latos i se potriveste un apelativ deosebit, pe cand unui caine mai putin ingrijit i se poate potrivi unul mai comun, cum ar fi Azorel.
•Daca ai si un alt animal este indicat sa nu le alegi apelative asemanatoare, altfel vei avea surpriza ca strigandu-l pe unul dintre ei sa raspunda celalalt sau chiar amandoi.
•Scrie pe o coala denumirile cainilor tai preferati din filme, reclame tv, carti etc, apoi alege-l pe cel care ti se pare ca i se potriveste cel mai mult. Daca nu reusesti sa te opresti asupra unuia singur striga-l pe catel cu ambele nume si vezi daca reactioneaza la unul dintre ele.
•Daca ai copii consulta-i sau pune-i pe ei sa aleaga apelativul pe care va urma sa-l poarte noul membru al familiei.
•In cazul in care doresti ca pe animal sa-l cheme precum un prieten sau un membru al familiei, consulta mai intai persoana respectiva. Chiar daca tie ti se pare o onoare ca animalul sa poarte numele acelei persoane este posibil ca persoana respectiva sa nu fie incantata de aceasta idee.
•Daca vrei sa-l antrenezi asigura-te ca apelativul nu se aseamana cu nicio comanda pe care urmeaza sa o invete.
Tips:

•Familiarizeaza cainele cu denumirea lui inca din prima zi in care il iei. Striga-l cu o voce calma si calda pentru a nu crede ca il certi sau ca te rastesti la el. Cand se uita la tine lauda-l si rasplateste-l cu o mica gustare.
•Striga-l doar pe numele lui, deoarece spunandu-i si altfel, de exemplu „cutu-cutu" este posibil sa nu mai raspunda la numele initial.
•Indata ce alegi pentru cainele tau un nume comun pregateste-te ca atunci cand te duci in parc si-l strigi sa vina la tine un alt caine sau al tau sa se duca la stapanul unui patruped care poarta acelasi apelativ.
In cazul in care, nu te-ai hotarat inca ce nume sa-i pui animalului tau, iata o lista cu sugestii:

A

Azor, Azorica, Ada, Aisa, Anuk, Anaiz, Amis, Aki, Aspin, Alfalfa, Atomic, Azure, Abaris, Abby , Abdon, Adolfo, Adolph, Afro, Aggie, Aida, Aimee, Alba, Alma, Alpha, Althea, Ash, Annette, Astro, Attila, Ays

B
Bubico, Bobita, Bian, Bena, Basai, Bolo, Budu, Budy, Brush, Bobby, Bolon, Bruts, Blacky, Bubbles, Babushka, Baby, Bach, Bailey, Bait, Baja, Baluga, Bangle, Banjo, Barker, Barkley, Barky, Barley, Basha, Beethoven, Bella, Belladonna, Bellboy, Belle, Bellow, Bellyflop, Bibi, Biddy, Biffin, Bigfoot, Blackie, Blanche, Blanket ,Blu, Bora, Borax, Boris, Boss, Bruno, Brutus, Byte

C
Candi, Cukita, Corela, Casper, Claus, Coco, Colin, Cacho, Chuby, Calypso, Cassie, Chela, Chelsea, Chelsey, Chessie, Chester, Cleo, Cosmo

D
Duna, Dunley, Dayo, Duty, Dixie, Dibble, Dulce, Dale, Dali, Daphne, Dee Dee, Delilah, Della, Delphi, Delta, Diablo, Doc, Dodo, Dogbane, Dolly, Doogie

E
Ela, Etna, Ely, Emmylou, Eddie, Edge, Edith, Elysia, Embla, Emma, Emmy

F
Fani, Flik, Fabi, Flufli, Fizzle, Freeway, Faberge, Faith, Fancy, Fannie, Fargo, Farkas, Farley, Farlow, Farsi, Fate, Fee Fee, Fifi, Figaro, Figi, Filbert, Filene, Flora, Florence, Flower, Fluffy, Flurry, Flush, Foggy, Foxie, Fuzzy

G
Grivei, Golgo, Gody, Gugu, Glucky, Gatsby, Gimlet, Gary, Geekie, Geewiz, Geezer, Geisha, Gin, Gino, Ginza, Glee, Glenda, Gloria, Glory, Godzilla, Goofy, Goomba, Guff, Guffaw, Gussie

H
Halogen, Houdini, Haber, Habibi, Hari, Havoc, Hera, Hilda, Herb, Hero, Herod, Hilda, Hopper

I
Ina, Iceman, Ian, Ibo, Ida, Idabel, Igor, Ilona, Ilse, Ilya

J
Jewels, Jorgie, Jabba, Jacko, Jacob, Jade, Jaded, Jaffa, Jag, Jaggar, Jaguar, Jailbait, Janie, Jazzy, Jessie, Jiffy, JoJo, Joliet, Jolly, Junior, Juno

K
Kira, Kras, Kit, Kobi, Kashmir, Kosmic, killer, Kain, Kaiser, Kajar, Kale, Kali, Kalid, Kasey, Kasper, Katrina, Kelly, Kiddo, Kiki, Kris

L
Lord, Lala, Luna, Lasha, Lupo, Leaky, Lojack, Lushy, Lab, Lady, Lala, Lalita, Lallan, Lally, Lama, Lamar, Lamas, Lamb, Lambchop, Lars, Lassa, Lassie, Lea, Leaf, Leah, Leeza, Lefty, Libby, Liberace, Libra, Lilith, Lily, Lilyan, Lion, Lisa, Liza, Lizzi, Lizzy, Lola, Luke, Lulu

M
Melea, Mimo, Max, Miko, Mely, Magellan, Marigold, Meenie, Moptop, Munchkin, Macho, Macia, Macintosh, Mack, Mackenzie, Mackerel, Mackintosh, Maestro, Maggie, Mally, Matt, Max, Maxi, Mela, Millie, Milo, Milya, Mina, Mindy, Molly, Muna.

N
Nana, Nuna, Nova, Nela, Nano, Nucy, Nashville, Newman, Nibbles, Nymph, Nabber, Nabokov, Naby, Nacho, Nacia, Nada, Nadena, Nadenka, Nagger, Nagida, Naida, Nairen, Nairobi, Nusi, Nutmeg, Nwa, Nye, Nymph, Nymphette, Nynex, Nyree, Nytol, Nyusha

O
Oby, Oso, Ossy, Oakie, Obi, Oblong, Oboe, Ocean, Oceanus, Ocelot, Octagonal, Octavia, October, Ode, Odie, Oko, Okra, Orzo, Oscar, Ossi, Ozzy

P
Pety, Pipo, Pipen, Pitux, Puchi, Pascky, Parsnip, Puddles, Putter, Pablo, Puca

R
Rex, Rocky, Rocco, Rafi, Rodi, Roy, Rosco, Ragweed, Rickrack, Ruggles

S
Sasa, Sila, Sombra, Sam, Soll, Solny, Seltzer, Sheena, Snuggles, Sudsy, Swizzle, Sabaean

T
Titi, Toli, Tesa, Tedi, Traca, Topita, Truca, Tor, Trabis, Trapos, Trosky, Tasin, Tabitha, Thunder, Toulouse, Trinket

U
Ulysses, Uri, Ursa, Ursella, Ursu

W
Wolfa, Wory, Weezer, Winkle, Winston, Waddy, Winnie, Wish, Woolf, Woolly

Z
Zely, Zulay, Zupo, Zucky, Zorabell

Abaris
Abby
Abdon
Abigal
Ace
Ada
Adelaide
Adele
Adolfo
Adolph
Afro
Aisa
Aki
Alba
Alpha
Anaiz
Ash
Aspin
Astro
Atomic
Attila
Ays
Azor
Azorica
Azure
Babushka
Baby
Bach
Bailey
Bait
Baja
Baluga
Bangle Basha
Banjo
Barker
Barkley
Barky
Barley
Basai
Beethoven
Bella
Belladonna
Bellboy
Belle
Bellow
Bellyflop
Bena
Bian
Bibi
Biddy
Biffin
Bigfoot
Blackie
Blacky
Blanche
Blanket
Blu
Bobby
Bobita
Bolo
Bolon
Bora
Borax
Boris
Boss
Bruno
Brush
Bruts
Brutus
Bubbles
Bubico
Budu
Budy
Byte
Cacho
Calypso
Candi
Casper
Cassie
Chela
Chelsea
Chelsey
Chessie
Chester
Chuby
Claus
Cleo
Coco
Colin
Corela
Cosmo
Cukita
Dale
Dali
Daphne
Dayo
Dee Dee
Delilah
Della
Delphi
Delta
Diablo
Dibble
Dixie
Doc
Dodo
Dogbane
Dolly
Doogie
Dulce
Duna
Dunley
Duty
Eddie
Edge
Edith
Ela
Ely
Elysia
Embla
Emma
Emmy
Emmylou
Etna
Faberge
Fabi
Faith
Fancy
Fani
Fannie
Fargo
Farkas
Farley
Farlow
Farsi
Fate
Fee Fee
Fifi
Figaro
Figi
Filbert
Filene
Fiona
Fizzle
Flik
Flora
Florence
Flower
Fluffy
Flufli
Flurry
Flush
Foggy
Fox
Foxie
Freeway
Fuzzy
Gary
Gatsby
Geekie
Geewiz
Geezer
Geisha
Gimlet
Gin
Gino
Ginza
Glee
Glenda
Gloria
Glory
Glucky
Gody
Godzilla
Golgo
Goofy
Goomba
Grivei
Guff
Guffaw
Gugu
Gussie
Haber
Habibi
Halogen
Hari
Havoc
Hera
Herb
Hero
Herod
Hilda
Hopper
Houdini
Ian
Ibo
Iceman
Ida
Idabel
Igor
Ilona
Ilse
Ilya Jewels
Ina
Izabella
Jabba
Jacko
Jacob
Jade
Jaded
Jaffa
Jag
Jaggar
Jaguar
Jailbait
Janie
Jazzy
Jessie
Jewels
Jiffy
JoJo
Joliet
Jolly
Jorgie
Junior
Juno
Kain
Kaiser
Kajar
Kale
Kali
Kalid
Kasey
Kashmir
Kasper
Katrina
Kelly
Kiddo
KikiKris
killer
Kira
Kit
Kobi
Kosmic
Kras
Lab
Lady
Lala
Lalita
Lallan
Lally
Lama
Lamar
Lamas
Lamb
Lambchop
Lars
Lasha
Lassa
Lassie
Lea
Leaf
Leah
Leaky
Leeza
Lefty
Libby
Liberace
Libra
Lilith
Lily
Lilyan Lisa
Linda
Lion
Liza
Lizzi
Lizzy
Lojack
Lola
Lord
Luke
Lulu
Luna
Lupo
Lushy
Macho
Macia
Macintosh
Mack
Mackenzie
Mackerel
Mackintosh
Maestro
Magellan
Maggie
Mally
Marigold
Matt
Max
Maxi
Meenie
Mela
Melea
Mely
Miko
Millie
Milo
Milya
Mimo
Mina
Mindy
Molly
Moptop
Muna
Munchkin
Nabber
Nabokov
Naby
Nacho
Nacia
Nada
Nadena
Nadenka
Nagger
Nagida
Naida
Nairen
Nairobi
Nana
Nano
Nashville
Nela
Newman
Nibbles
Nova
Nucy
Nuna
Nusi
Nutmeg
Nwa
Nye
Nymph
Nymphette
Nynex
Nyree
Nytol
Nyusha
Oakie
Obi
Oblong
Oboe
Oby
Ocean
Oceanus
Ocelot
Octagonal
Octavia
October
Ode
Odie
Oko
Okra
Orzo
Oscar
Oso
Ossi
Ossy
Ozzy
PabloRex
Parsnip
Pascky
Pety
Pipen
Pipo
Pitux
Puca
Puchi
Puddles
Putter
Rafi
Ragweed
Rickrack
Rocco
Rocky
Rodi
Rosco
Roy
Ruggles
Sabaean
Sam
Sasa
Seltzer
Sheena
Sila
Snug
Soll
Solny
Sombra
Spirit
Sudsy
Suzy
Swizzle
Tabitha
Tasin
Tedi
Tesa
Thunder
tigruta
Titi
Toby
Toli
Topita
Tor
Toulouse
Trabis
Traca
Trapos
Trinket
Trosky
Truca
Ulysses
Uri
Ursa
Ursella
Ursu
Waddy
Weezer
Winkle
Winnie
Winston
Wish
Wolfa
Woolf
Woolly
Wory
Zely
Zorabell
Zucky
Zulay
Zupo
Dolly
Doll
Steach
Dorra
Tory
Tora
Nova
Cora

alege de aici,desi cateva sunt chiar aiurea.Oricum sunt cateva care sunt frumoase:Xhappysi sunt curioasa ce nume ii pui,daca vrei sa imi spui:*:*

| Angel_4421 a răspuns:

A

Aaron, Abaster, Abba, Abbey, Abbot, Abby, Abel, Abelard, Abercrombie, Aberdeen, Abigail, Abiner, Abra, Abraham, Absolut, Acapulco, Accord, Ace, Achilles, Ackerly, Action, Ada, Adalia, Adam, Adamson, Addison, Adele, Adelhard, Adina, Admiral, Admiral, Adolph, Adora, Adrielle, Aesop, Agatha, Ailina, Ajay, Aki, Akuna, Akuti, Aladdin, Alaric, Alba, Albert, Alberto, Aldwin, Alena, Allegra, Alesia, Alethea, Alexander, Alexis, Alfonso, Alfred, Alida, Alonso, Alpha, Alpin, Alvin, Ambassador, Alroy, Amanda, Amelia, Amie, Amigo, Amos, Andre, Andrew, Andy, Annie, Anwell, Anchovy, Amistad, Anastasia, Angelica, Anthony, Anton, Apollo, Aramis, Archer, Archibald, Ares, Aristocrat, Ariston, Aristotle, Arlington, Armand, Armina, Armstrong, Arnold, Arthur, Aslan, Athos, Atlantis, Atlas, Attila, Augustus, Austin, Azor

B

Babushka, Bacchus, Bacon, Bailey, Baki, Baloo, Baly, Bandit, Bang, Banner, Barak, Barb, Barby, Barker, Barney, Baron, Barry, Bart, Bartholomew, Barton, Bashful, Basil, Baxter, Bazoo, Bea, Beachboy, Beacons, Beamer, Beano, Bear, Beast, Beatrice, Beauregard, Becker, Beengy, Beeper, Beethoven, Beetle, Beggar, Beige, Bellboy, Ben, Bengal, Benjamin, Benji, Bennet, Bennington, Benny, Benson, Bentley, Berkeley, Bert, Bertie, Bicko, Bigfoot, Bijou, Bilbo, Bill, Billy, Bing, Bingo, Bishop, Blackie, Blackjack, Blackle, Blair, Blake, Blaze, Blitz, Blue, Bo, Bob, Bobby, Bobi, Bobik, Bobita, Bobo, Bobtails, Bogart, Bogie, Bojan, Bojangles, Bolid, Bolide, Bond, Bondy, Bopp, Bouchon, Boumbo, Bounty, Bourbon, Boxie, Breezie, Brioche, Brita, Britt, Bruni, Bruno, Brutus, Bruxa, Bubbles, Bubico, Buck, Buddy, Bungee, Bunny, Buster

C

Cairo, Calloway, Calvin, Capone, Capricorn, Carlisle, Carlos, Carlton, Carmichael, Carnegie, Carter, Cartwright, Casanova, Casey, Cash, Casper, Caspian, Cassidy, Cecil, Cedar, Chakira, Champ, Chandler, Chaos, Chaplin, Charles, Charlie, Chef, Chelsea, Chester, Chestnut, Chewbacca, Chief, Chip, Christian, Christoff, Christopher, Chunk, Churchill, Cicerone, Clapton, Clarence, Claude, Clinton, Clive, Clyde, Coal, Coco, Cody, Cole, Colin, Collins, Colonel, Colt, Columbo, Columbus, Comet, Conan, Connor, Conrad, Constable, Cris

D

Daisy, Dakota, Dale, Dali, Dana, Dander, Dandy, Daniel, Danny, Danny Boy, Dante, Dave, Davinci, Dean, Deano, Deavey, Denis, Deputy, Derby, Derek, Deuce, Devil, Dexter, Diablo, Dicken, Dickens, Dickie, Digger, Dingo, Dino, Doc, Dodger, Doly, Domino, Don, Donald, Donalson, Donny, Doogie, Doolittle, Dora, Dory, Doyle, Dozer, Draco, Dragon, Droopy, Dude, Duke

E

Eady, Eagle, Easyrider, Eaton, Ebony, Echo, Edgar, Edge, Edmund, Edward, Efendi, Effie, Ego, Einstein, Elf, Eli, Elias, Eliot, Elliot, Ello, Elmer, Elmo, Elroy, Elvis, Emerson, Emin, Emperor, Enki, Enya, Enzo, Enzo, Ernie, Eros, Ery, Eskimo, Esmeralda, Espion, Essie, Ethel, Eva, Everett

F

Falcon, Fane, Fangy, Fatso, Fatty, Felix, Ferdinand, Fido, Figaro, Fiona, Flyn, Fonz, Fonzie, Ford, Fordy, Forest, Franco, Frank, Franklin, Franky, Frazier, Fred, Freud, Friday, Fritz, Frog, Froggy

G

Gaffer, Galileo, Gambler, Garfield, Garfunkel, Garp, Gaspar, Gator, Gatsby, Gavin, Gaylord, Gecko, General, Gennie, George, Geronimo, Ghost, Gianny, Gideon, Gillian, Gin, Ginger, Gitte, Gizmo, Gobble, Goblin, Gogu, Goliath, Golum, Gomer, Goober, Gooch, Goofy, Google, Gopher, Gordo, Gordo, Gordon, Gorilla, Gorky, Governor, Grace, Greystoke, Grits, Grivei, Grizzle, Grizzly, Groom, Groover, Grouncho, Grumpy, Guido, Gulliver, Gun, Guppy, Guru, Gussie, Gusy, Gyddy

H

Handsome, Hanno, Hansel, Happy, Hardy, Harley, Harold, Harpo, Harrison, Harry, Harvey, Hasser, Hawk, Hawkeye, Heathcliff, Hedgehog, Hercules, Herman, Hermes, Hermit, Hero, Hershey, Hickory, Hindu, Hippo, Hoagie, Hobbit, Hobo, Hommer, Honky-tonk, Hooch, Hoodlum, Hook, Hooligan, Hoover, Horace, Horatio, HotDog, Houdini, Howard, Howie, Howler, Huck, Hudson, Hugo, Hulk, Humphrey, Hunky, Hunter, Hurricane

I

Iago, Ian, Iarbas, Ibis, Iceberg, Icelus, Icky, Icon, Ida, Idabel, Idea, Idola, Idris, Ignatius, Ike, Ilene, Ilia, Illiad, Illusion, Illy, Ilona, Ilse, Immanuel, Immy, Implorer, Ina, Indi, Indiana, Indie, Ines, Inferno, Ingrid, Inspector, Ira, Irene, Iron, Isaac, Isabel, Isadora, Ishmael, Ishtar, Isley, Ivan, Ivana, Ives, Izard

J

Jack, Jackpot, Jackson, Jade, Jagger, Jaguar, Jake, James, Jamie, Jamieson, Jasper, Jean, Jed, Jedi, Jeeves, Jekyll, Jelly, Jerky, Jerry, Jersey, Jesse, Jet, Jethro, Jim, Jimbo, Joe, John, John Boy, Joker, Jonathan, Jons, Josh, Joshua, Joy, Judd, Jude, Judge, Jughead, Julian, Jumbo, Junior, Jupiter, Jupiter, Justin

K

Kabora, Kaboum, Kabrio, Kadabra, Kadi, Kadja, Kaessi, Kaf, Kafra, Kahan, Kahlua, Kai, Kaijak, Kaïna, Kaisa, Kala, Kanta, Kara, Kate, Keanu, Kelly, Kennedy, Keno, Kentucky, Kenya, Kermit, Kevin, Kid, Kiki, Kilo, King, Kipling, Kit, Kliff, Kliffkool, Klyde, Koda, Konto, Koty, Kudo, Kuky

L

Lady, Laker, Lancelot, Larry, Lastun, Lawrence, Leo, Levi, Lewi, Lexis, Lilac, Limma, Lincoln, Linda, Lion, Lionheart, Lisa, Livingstone, Lord, Lottus, Louis, Lover, Lucy, Ludwig, Luky

M

Macho, Mack, Mackenzie, Macmillan, Maduro, Maestro, Maggie, Majestic, Major, Malcolm, Malt, Mambo, Mambo, Mammot, Marley, Marlin, Marmaduke, Marmalade, Mars, Maverick, Max, Maxi, Maximillian, Maxwell, Mayo, Melvin, Mercury, Mervin, Michael, Mick, Mickey, Midas, Midge, Miles, Milo, Miner, Missy, Mole, Molly, Monarch, Mongoose, Monk, Monkey, Monster, Montgomery, Monty, Moritz, Mork, Morris, Mortimer, Mouser, Mozart, Muddles, Murphy

N

Nabor, Nacho, Nack, Naïade, Naica, Naila, Naim, Naima, Nais, Naïtica, Nakao, Nakieta, Nala, Nalok, Nalva, Nana, Nandel, Nandila, Nane, Nanto, Napoleon, Nappy, Neige, Neil, Nelson, Nemo, Neptune, Nero, Neville, Nicholas, Nick, Nifty, Niger, Niko, Nippon, Noah, Noel, Novella, Nugget, Nunu, Nymphe

O

Occia, Ocki, Odana, Odas, Odeo, Odie, Odillo, Odina, Ogie, Ohry, Oka, Okay, Okki, Olena, Olinde, Olivia, Olivier, Olla, Olly, Omer, Onex, Onka, Onny, Orex, Oria, Orion, Ork, Orpheus, Ortega, Orzon, Oscar, Osiris, Osko, Osrina, Ossy, Otell, Otello, Otto, Ouragan, Ox, Oxie, Oxy, Oz, Ozzie

P

Pabsi, Pacha, Paco, Paddie, Padjo, Pado, Padou, Pako, Paloma, Paly, Pan, Pandor, Papik, Paradise, Paters, Patrick, Patton, Paul, Paulie, Peaboy, Peanuts, Pearl, Peddler, Peewee, Penguin, Penn, Permond, Perseus, Peter, Petra, Phantom, Pharoah, Phoenix, Picasso, Piedmont, Pier, Pierre, Pif, Pillot, Pinto, Pip, Piper, Pistol, Pitty, Plato, Plecki, Ploum, Pluto, Poet, Pogo, Poindexter, Poker, Pongo, Pooh, Popeye, Porkchop, Porter, Potter, Pretty, Primo, Princess, Puffy, Puggy, Pukka, Pumba, Pumpkin, Pyn

Q

Qalos, Qanda, Qenni, Qondor, Qora, Quack, Quad, Quadro, Quaff, Quanter, Quark, Quarlos, Quax, Quayle, Queasy, Queen, Queeny, Quella, Quennel, Queno, Quentin, Querida, Quest, Quibble, Quick, Quickie, Quico, Quid, Quidam, Quiet, Quilt, Quintessa, Quiqui, Quirina, Quirk, Quizzie, Quota, Quoth

R

Rada, Radi, Raf, Rafale, Rafka, Rags, Raiza, Rajah, Rambo, Randy, Ranger, Ranger, Rangoon, Rank, Raskan, Rasputin, Rawette, Rayn, Reeves, Reggy, Reia, Reima, Reinbert, Relly, Remington, Renee, Renegade, Renzo, Repo, Reuben, Reve, Rex, Rexy, Rezia, Rhett, Rhino, Ricky, Riff, Rifle, Rigby, Rika, Riley, Rilka, Ringo, Ripley, Rips, Risa, Rissy, Rita, Riva, Rob, Robby, Robert, Robinson, Rocco, Rocket, Rocky, Rodney, Rogue, Rojo, Roman, Romulus, Ron, Ronco, Ronna, Rookie, Rooster, Roscoe, Rothschild, Rover, Roxina, Roxy, Roy, Rudolph, Ruffian, Rufus, Rugby, Rumble, Runner, Russ, Rustine, Rusty, Rux, Ruxi, Ryane, Ryno

S

Sadie, Sam, Sammy, Sandy, Sasha, Scooby, Scooter, Scorpio, Scot, Scotch, Scotty, Scoundrel, Scrooge, Senior, Sergeant, Seth, Shah, Shalimar, Shane, Sharp, Shasta, Sheik, Shelby, Shelly, Shep, Sheriff, Sherlock, Shoeless, Shogun, Shooter, Shorty, Sidney, Siegfried, Sigmund, Simba, Simon, Simpson, Sinatra, Sinbad, Sinclair, Singer, Slugger, Smoke, Smokie, Sneezy, Snooker, Snoopy, Socrates, Soldier, Sophie, Sorcerer, Sparky, Speed, Spence, Spider, Spike, Spock, Spook, Sport, Sprite, Squirt, Starsky, Steed, Stephen, Sterling, Steven, Sting, Stinker

T

Taffy, Tag, Tasha, Ted, Teddy, Tennyson, Terror, Terry, Thalia, Thatcher, Theo, Theodore, Theosy, Thinng, Thomas, Thumpers, Thunder, Tigger, Titan, Titus, Toad, Toby, Tom, Tomahawk, Tommy, Topper, Tornado, Trailblazer, Tramp, Trhief, Tricky, Tristan, Trojan, Troll, Trouble, Trout, Truman, Trump, Tsar

U

Uba, Ubizza, Ufa, Ukita, Ulkus, Ullie, Ulmo, Ulysses, Umax, Umelli, Ummi, Unaghi, Unde, Undini, Ungana, Unix, Unna, Unny, Upsa, Ural, Urane, Urbano, Urbi, Uriell, Urmi, Urmuz, Ursa, Usara, Uscha, Uschie, Usia, Uska, Utaka, Utch, Utte, Utti, Utzi, Uxie, Uza, Uzou, Uzzi

V

Vail, Valdemar, Valdez, Valentina, Valentine, Valentino, Valerie, Valli, Vallorie, Vamp, Vance, Vanda, Vanessa, Vanilla, Vega, Vegas, Veggie, Venetta, Venice, Venus, Verdi, Verdon, Vernice, Veron, Verona, Veronica, Vertigo, Vesta, Veteran, Vex, Vica, Vicky, Vico, Victor, Victoria, Victory, Vidal, Vidor, Violet, Vogue, Volare, Volta, Vonce, Vonnegut

W

Wacco, Wacky, Wags, Waika, Waker, Waldo, Wali, Wallace, Wallet, Wallflower, Wallima, Wallys, Walter, Wandor, Wanika, Wanja, Warrior, Watery, Weasel, Weaver, Weenie, Wella, Wellington, Wesley, Whiskey, Wickie, Widget, Wilbur, Wilfred, William, Willie, Willow, Willy, Wilson, Wimpy, Winner, Winston, Winthrop, Wizard, Wolf, Wolfgang, Woodstock, Woody, Woofer, Wooster, Wordsworth, Wowzer, Wrangler, Wrigley

X

Xafie, Xanadu, Xandel, Xanter, Xanthie, Xavier, Xeda, Xelima, Xelli, Xena, Xendi, Xene, Xenia, Xeniana, Xenon, Xenzi, Xeo, Xera, Xeres, Xero, Xetty, Xia, Xida, Xiena, Xilke, Ximena, Ximo, Xin, Xista, Xit, Xiva, Xo, Xoltan, Xome, Xorry, Xoto, Xybitzy, Xyper, Xyro, Xytta

Y

Yaakov, Yacker, Yackomo, Yadde, Yago, Yambo, Yana, Yannek, Yaphe, Yarnie, Yaro, Yaz, Yda, Yelena, Yeller, Yen, Yen, Yena, Yepa, Yesterday, Yeta, Yichi, Ynka, Yo, Yogi, Yoke, Yoko, Yolana, Yolande, Yona, Yonder, Yoola, Yorga, York, York, Yosemite, Yourie, Yrian, Ysanne, Yssel, Ytor, Yuki, Yunior, Yuppie, Yuppie, Yuri, Yvette, Yvonne

Z

Zabrina, Zacary, Zacharias, Zacherl, Zack, Zada, Zadie, Zaida, Zaki, Zaky, Zalla, Zama, Zantis, Zapette, Zara, Zarra, Zarro, Zazie, Zazu, Zebo, Zeck, Zed, Zeder, Zeff, Zeitz, Zella, Zenab, Zene, Zenith, Zentu, Zeppo, Zesta, Zeus, Zia, Ziggy, Zoe, Zola, Zoltan, Zonk, Zori, Zorn, Zoukie, Zowie, Zoya, Zucker, Zuper, Zurich, Zylon.

Sper sa iti placa macar cateva:*

| Any_6060 a răspuns:

Suzy,Lisa,Boby

| AntiNoobs a răspuns:

Cookie,Sugar,Benny,Happy...