| anonim_4396 a întrebat:

Ce Imbunatatire exista dupa o baie cu abur pentru fata?

2 răspunsuri:
| Barajag a răspuns:

Baile de abur fac ca pielea sa transpire si, odata cu transpiratia sa se indeparteze impuritatile, celulele moarte si sebum-ul intarit. Caldura intensifica circulatia sangelui la suprafata tenului, hidrateaza, pielea avand un tonus mai bun si mai multa luminozitate.
Daca apa de la robinet pe care o folosesti pentru abur are clor in ea, este indicat sa fie inlocuita cu apa de ploaie sau apa distilata, sau, apa sa fie lasata intr-un bol timp de 24 de ore ca sa se evapore clorul (care poate fi foarte daunator pielii).
Bafta!

| mon@29 a răspuns:

Pai ti se deschid porii ii cureti si ii inchizi iar...ca apa rece
da inainte sa ii inchizi date ca ulei de masline.bafta