| Elmma9 a întrebat:

Ce inseamna,, a face trolling"?
Fara mistouri.

Răspuns Câştigător
| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Trolling-ul este o violare deliberată a regulilor implicite ale spațiilor sociale de pe Internet. Dar mulți utilizatori consideră trolling-ul ca fiind doar o expresie particulară a afirmației „nu sunt de acord cu tine"; prin urmare cei mai mulți preferă să se orienteze după comportamentul utilizatorului și nu după intențiile presupuse de terți.
In engleza troll = revenire, iar trolling = undita care tracteaza, mulineta...

1 răspuns: