| BadAngel3 a întrebat:

Ce inseamna,, A nu.ti lasa garda jos,,?

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

A nu te lasa doborat de viata asta inseamna sa lupti mereu in arena vieti, sa gandesti pozitiv

| corbulalbrosu a răspuns:

A nu lasa garda jos este o expresie prin a care si se transmite un indemn de a fi mereu pregatit/apt de a face fata oricarei situatii aparute in viata ta. Inseamna sa fii mereu pregatit pentru a nu fi luat prin surprindere intro eventuala confruntare, sa fii mereu in stare de a te apara dar si a riposta adecvat.

| Drimmero a răspuns:

In box inseamna sa nu te descoperi, ca sa nu-i lasi pe adversari sa te loveasca frontal. Dar aceasta zicala inseamna sa nu te lasi, sa nu renunti.