| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna cand fosta mea partenera imi spune ca vrea sa ramanem doar prieteni?
Ce presupune asta mai exact aceste vorbe?
Ce gandeste ea despre mine cand spune aceste cuvinte
Dau funda

10 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Este un mod elegant de a te refuza. Doar prieteni pot fi un moș și o babă, nu oameni tineri cu presie la hormoni.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Inseamna ca se desparte de tine si nu te vrea inapoi.
Daca intr-adevar te vrea ca prieten, atunci e prostia de friendzone/te ia de prost. Daca ramai, iti spune toate prostiile ei, iti da motive sa fii gelos, te desconsidera samd.
E o prostie sa tii fostele pe aproape.

| SilentRain a răspuns:

Că nu te urăște de moarte laughingdar să își vadă fiecare de viață lui
Pai ar trebui sa ii respecți decizia și să nu te mai întorci la ea in veci, că e posibil să își facă alta relație cu altul apoi sa se întoarcă la tine
Refuz-o și caută alta gagică care nu te vrea doar pe postul secundar

| mentholinks a răspuns:

Ca nu vrea sa i-o mai tragi tu ci un altul. Tie doar sa-ti povesteasca ce bine o ftuto ala.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inseamna ca vrea sa ramaneti doar prieteni.
Simplu.

| Jorgibusn029 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar de ce spune asta asta fost intrebarea?
Ce gandeste ea cand spune "Sa fim doar priereni?

| anonim_4396 explică (pentru Jorgibusn029):

Pur si simplu nu simte o atractie romantica fata de tine, ci se poate vedea intr-o relatie de prietenie cu tine.

Asta ori nu vrea nici o relatie de prietenie si te-a respins elegant.

Lucrurile astea se deduc intuitiv

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Un fel de consolare. Pentru tine.

| alexandradlr a răspuns:

Ești respins intr-un mod elegant, ca sa nu folosească un limbaj de cartier, și probabil se refera la faptul ca nu o sa poarte ura.

| Jorgibusn029 a răspuns (pentru alexandradlr):

Dar de ce spune asta asta fost intrebarea?
Ce gandeste ea cand spune "Sa fim doar priereni?