| cde a întrebat:

Ce inseamna cand gasesti buburuze in casa? Stie cineva sa-mi zica?

9 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Ca le era frig afara.

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Ca trebuie sa chemi deratizarea

Stefan
| Stefan a răspuns:

Daca gasesti gargarite in casa e un samn bun, inseamna ca ti-a intrat norocul in casa.

| alecs871 a răspuns:

Sa nu fi fost robo-gandacelul laughing

| anonul a răspuns:

O iei in mana si unde zboara in directia aia te vei casatori, ex: eu stau in Arad si daca zbora spre vest in ca ma casotoresc cu o unguroaica.

| putzulica a răspuns:

Inseamna ca ai lasat geamu s-au uasa deschisa.

| Alex_9605 a răspuns:

Inseamna ca nu trebuie sa o omori, ii dai drumu smug

| ione840524 a răspuns:

Eu una stiu de la bunici ca atunci cand gasesti o buburuza sau cand visezi asemenea vietati inseamna tandrete, afectivitate, sensibilitate; sunt sanse sa iti gasesti jumatatea care sa te completeze ca si intreg si de ce nu sa iti uram traditionalul "Casa de piatra" in curand, desigur, cu o persoana care te merita si cu care esti gata sa pornesti la drum.

| silviapetraru a răspuns:

Am avut o buburuza pe mine, inainte de a intra in biserica dar inainte de asta, aceeasi buburuza era si pe actualul meu partener cu care eram certata. Dupa cateva zile am stabilit data nuntii. Atunci nu m-am gandit la chestia asta. Acum ma gandesc - ...COINCIDENTA SAU NU?