| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna cand visezi o persoana murind?

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Înseamnă că ai undeva în subconştient această teamă (sau dorinţă, în funcţie de persoană) sau este doar un joc al in(/sub)conştientului, fără vreun substrat anume.

| Musique a răspuns:

Nimi.
Visele nu trebuie interpretate.
Așa cum a spus și @Northern, a fost doar un coșmar.Nu crede-n tot felul de superstiții.
Baftă!

| DarkOrbitMoon a răspuns:

I-a murit Moartea.
Desigur, asta nu e adevarat, e doar o superstitie.

| fuzzer a răspuns:

E ceva ireal, nascocit de subconstientul tau, nu-i nevoie sa cauti explicatii pentru ceva care nu exista in realitate, parerea mea.

| Northern a răspuns:

Că ai avut un coșmar.

| Vi003 a răspuns:

Ploua sau cineva apropiat are o problema de sanatate pe care trebuie s-o trateze/rezolve urgent. Sa fie cu ploaie, ca prea e cald!

| DomnişoaraClannad a răspuns:

In forclor cica ii moare moartea dar sunt doar povesti de babe si de mosi.