| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna cand visezi porc? Am visat ca am sarit intamplator intr-o casuta de lemn, care era sprijinita de o prapastie.Acolo brusc am vazut un vechi amic si el era fata in fata cu un porc mare si gras.Incaperea era foarte stramta si aproape simteam energia acelui porc. Porcu s-a aruncat pe un geam.La fel a facut si acest vechi amic. Apoi m-am dus sa ma uit si am realizat ca sunt intr-o casuta din copac.Atunci m-am aruncat si eu.Se pricepe cineva la vise?

5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
poate are ceva acel amic, porcu in vis semnifica boala. fereste-te si tu si ai grija
O zi frumoasa sa aihappy

| Lizzu a răspuns:

Te-ai gandit la porci, ai vazut ceva la tv despre porci, a vorbit cineva ceva de porci ...gandeste-te si aminteste-ti; chiar si cel mai mic detaliu este luat in considerare de subconstient si astfel transformat in vis.

De multe ori mi se intampla ca in timpul zilei sa aud sau sa vad lucruri care ma impresioneaza mai mult sau mai putin, sau chiar deloc, dar noaptea sa-mi apara in vise.

| Exilee a răspuns:

NU este bine sa acorzi importanta viselor.
''Precum este omul ce alearga dupa propria-i umbra in vant, asa este si cel ce crede-n vise''.

Visele nu sunt decat o proiectie a subconstientului. AI grija! Cei slabi sunt doborati adesea de vise. Credinta in vise reprezinta de fapt un ''rod'' al slabiciunii umane.

http://sfaturiortodoxe.ro/_vise.htm

| BlackSulphur a răspuns:

Inseamna ca ti-e pofta de niste bacon. Nu orice visezi are o insemnatate, poate fi ceva total la intamplare. Cum ar fi asta, dupa cate vad!

| UndergroundFolklore a răspuns:

Good one.laughing