| mileylove a întrebat:

Ce inseamna de fapt sa fii rebel?

4 răspunsuri:
| clauss a răspuns:

Sa fi mai diferit de ceilalti, sa respecti regulile tale, sa nu dai socoteala nimanui, sa te imbraci mai deosebit

| valy a răspuns:

Rebel este tot ce difera de normal.
Comportament. tatuaje. cercei prin cine stie ce parti.coafuri ciudate. faptul ca un pusti nu stie de societate.ci el actioneaza pe propriile lui decizii si intelegeri.prin neascultare.

| carminaburana43 a răspuns:

Sa ai o gindire si comportament care nu se incadreaza in normele scrise sau nescrise de comportament aprobat de societate sau de mediul in care traiesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa fi non-conformist, un pic anarhist...sa nu respecti intru-totul regulile si totusi sa nu incalci anumite limite legale si morale.