| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna die Praxils in germana? Si exista cuvantul "jermand" in germana? daca da ce inseamna?

2 răspunsuri:
HepHap
| HepHap a răspuns:

Pai @nana, ti-ai dat seama ca a scris gresit "Praxis", dar nu ti-ai dat seama ca a facut acelasi lucru cu cuvantul "jemand"? jemand=cineva.

| nana a răspuns:

Buna Cristina300798. Este gresita expresia care ai scris-o,, die Praxils´´. Corect este Die praxis=practica.
Referitor la cuvantul jermand, nu este in vocabularul limbii germane acest cuvant. Mentionez eu locuiesc in Germania. Pup.
nana