| Jadis a întrebat:

Ce inseamna get a life?

Răspuns Câştigător
| kiwii a răspuns:

Inseamna ceva de genu': "fa-ti o viata" sau "ia-ti o viata."
Este folosita pentru persoanele care se baga prea mult in viata altora sau pierd timpul cu prostii, in sensul"gaseste-ti ceva mai bun de facut cu viata ta". Deci sper ca nu ai avut norocul sa iti fie adresata tiebig grin

3 răspunsuri:
| Jadis explică:

Acum pe bune...chiar nu stiu

| Mileycyrus_3073 a răspuns:

A obtine o viata su ceva de genu

| lolavanity a răspuns:

»Ia'ţi o viaţă!« Este de obicei folosit, când vrei să'i spui unei persoane că este fake sau poser.
Să aibă o viaţă proprie. Să nu mai copieze şi să nu mai fie obsedat de alţii. :]