| denisa0906 a întrebat:

Ce inseamna in romana requiem? de ex de la filmul requiem for a dream sau de l filmul Alien vs Predator requiem? si ce inseamna "saga" de exemplu twilight saga? la ce se refera?

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Requiem este un gen muzical. Este o piesa muzicala, facand parte din muzica religioasa, care se interpreteaza la inmormantari.

1 răspuns:
| Xname a răspuns:

Am vaga banuiala, ca requiem inseamna rechemare sau ceva de genul. Iar saga nu cred ca se traduce, probabil e o denumire thinking

Întrebări recente