| andreea1valentina6768 a întrebat:

Ce inseamna o persoana independenta? Poti fi adult sau independent la 17 ani?

Răspuns Câştigător
| 3Dan5 a răspuns:

Poți avea și 15 ani și sa fii independent!
Independent = sa nu depinzi de absolut nimeni cu nimic. Dacă trebuie ca obpersoana sa ți facă orice ( mancare, sa te tundă, sa ți facă masaj ) ești dependent de ea sa ți facă astea.

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Adica sa numai stai pe banii parintilor asta înseamnă, sa ai tu banii tai.

| Ofiintă a răspuns:

O persoană independentă?
Păi, o persoană care nu depinde de nimeni din punct de vedere mental și financiar.
O persoană care ia decizii de unul singur, isi gestionează banii care îi apartin exact cum decide el.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poți, dacă te lasă părinții să locuiești singur și ai o sursă de venit.

| Freya1 a răspuns:

O persoană independența după părerea mea e acea persoana ce se descurcă in mare parte singura.Ce isi castiga existenta, ia decizi pentru el, e matur...Asa ca, nu cred ca, conteaza varsta atata timp cat indeplineste criteriile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. De la 18 sigur.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adică să fi o persoană care nu depinde financiar de nimeni.
Poți fi independent financiar și la 16 ani. Un exemplu e vloggerul Selly care la 14 ani începuse deja că câștige primii bani din vlogging iar la 16 era deja "pe picioarele lui", cum s-ar zice.