| WhatMeanLove a întrebat:

Ce inseamna o prietenie adevarata pentru voi?

Răspuns Câştigător
| helen_6423 a răspuns:

Prietenia adevarata in primul rind e respectul reciproc, sprijinul si fdelitatea happy Pentru mine acestea sunt cele mai importante calitati intr-o prietenie.

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sinceritate, comunicare, respect reciproc, etc.
Pa, pa.

| Dav7id a răspuns:

Ce se cauta intr-o prietenie,intelegere,gand comun in discutie sa fie contrazicerile cat mai minimalizate,sa fim de acord in parerile spuse,sa fie o legatura mai stransa fata de cea de prietenie simpla(salut,ce faci).Sa eviti pe cat posibil certurile,doar pentru ca tie iti place jana montana si lui ii place miley cirus(tare se mai discuta despre persoana, n-am nimic cu ea am dat ca exemplu)In general intr-o prietenie adevarata, se iarta mai mult decat intr-o prietenie normala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O prietenie adevarata sau un prieten adevarat pentru mine nu cred ca mai exista asa ceva( sau poate exista in cazul esti capabil de ce faci in viata si de cum esti educat). Adica, nu pot spune ca la 15 ani ai mei am trecut prin viata, dar mi s-a intamplat de vreo 2 ori ceva nasol si i-am ascultat pe parinti(macar de data asta) pentru ca ei stiu, stiu ce se petrece si de accea trebuie sa ne incredem in ea.Si am ajuns cam la concluzia asta.Si de obice, o prietenie adevarata se bazeaza pe incredere(asta e cea mai importanta).