| Ibrahimovic a întrebat:

Ce inseamna pentru voi "dragut"? In sensul de a spune ceva dragut cuiva.

Răspuns Câştigător
| raluk27 a răspuns:

Depinde de context. Poti sa faci cuiva un compliment, sa ii spui un cuvânt de multumire, de apreciere, de incurajare, sa fii amabil etc. Ideea e sa obtii un zâmbet de la celalalt si sa-i dai o stare de bine happy

8 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

"Ai doua maini"

| Doub a răspuns (pentru whatevernvm):

Omg, ce draguuuţ.

| whatevernvm a răspuns (pentru Doub):

"Ai creier"

| Doub a răspuns (pentru whatevernvm):

Mno, tipu' m-a enervat maxim.laughing)

| RAY a răspuns:

Cam de nota 7

| OnuOnulică a răspuns:

Cel mai probabil un compliment, o vorbă bună despre ceva/cineva.

| Rakanishuu a răspuns:

Ceva ce l-ar putea binedispune. happy

| chilledzebra a răspuns:

Dragut=Felul in care ii poti aduce un zambet cat de mic, chiar si cat un purice pe fatuca lui schimonosita de durere. Nu merita sa simta durere, asa ca fii tu "dragut" si inveseleste-l! E un sentiment inexplicabil pe care il adopti odata ce ii vezi acea sclipire in ochi. Merita la orice ora din zi si din noapte!