| SimonaNicoleta20 a întrebat:

Ce înseamnă perfecțiunea întruchipata? La ce se refera, dați-mi exemple?

4 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ca ceva ce trebuie sa mearga exact asa cum s-a stabilit de la inceput.

| SimonaNicoleta20 explică (pentru DoarBogdan):

Nu inteleg

| DoarBogdan a răspuns (pentru SimonaNicoleta20):

Pai nu este un termen intrinsec sa zic asa, nu este standardizat, este mai degraba abstract. Cand ceva merge, un produs exact asa cum este proiectat sa mearga, inseamna ca indeplineste acele conditii si este perfect.

Legat de oameni, daca la asta te referi, lucruri nu sunt asa si sunt asa, oarecum. Omul este perfect din natura deoarece este capabil de orice a fost el "fabricat" sa faca, dar perfectiunea stabilita din perspectiva altora... nu este posibila.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La Isus Hristos.