| enigmatica a întrebat:

Ce inseamna sa nu te comporti familiar cu strainii, dar sa fii amabil?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sa nu discuti orice cu ei pentru ca te pot trada, te porti ca un strain cu strainul.

| OoBunnyoO a răspuns:

Amabilitatea inseamna respect. Cand esti familiar esti cu prietenii si cu familia, cu cei pe care ii cunosti bine.
Nu se cade sa vorbesti orice cu un strain, amabilitatea inseamna sa fii sociabil, insa, sa poti evita subiectele personale.

| Morphines a răspuns:

Câți ani ai?
Adică să nu te comporți cu străinii la fel cum te comporți cu cei de la tine din familie, de acasă, totuși, trebuie să fii respectuos chiar dacă nu îi cunoști.