| ALM2000RO a întrebat:

Ce înseamnă teoria blackpill? Dar teoria redpill, bluepill? Mai sunt și altele?
Mi-ar putea explica cineva în ce constau aceste teorii? Sau să-mi indice link-uri cu site-uri specializate pe net unde să citesc mai multe informații despre aceste teorii? Aș dori să știu și unde găsesc descrierea acestor teorii pe YT în vreun set de clipuri (adică ce canal trebuie să urmăresc pentru asta).
Am văzut pomenindu-se de ele aici pe forum, dar nu mai știu cine a scris despre ele.
Mulțumesc! happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Slaut! In primul rand aceste teorii sau ideologii, nu trebuie sa le consideri adevarate 100%. desi spun niste adevaruri, bazate pe statistici si dovezi stintifice si sociale, asta nu inseamna ca se aplica pentru fiecare femei si fiecare barbat in parte. Suntem oameni si suntem unici. Ti-am spus asta ca sa nu fi brain wash de vre una din aceste ideologii, dar sa tragi ce concluzii vrei tu! Ok, sa incepem!
Blue pill: aceasta ideologie spune ca daca iti place de o fata si vrei sa o cuceresti, trebuie sa ii faci fetei respective complimente, sa o scoti in oras, pe banii tai bine inteles, sa ii faci cadouri, sa te comporti emotional si romantic cu ea. Practic aceasta teorie sustine sa fi un pampalau in opinia mea, si mi-se pare cea mai departe de adevar.
Redd pill: aceasta ideologie face referinta la auto inbunatatirea ta ca barbat. Aici se sustine ca nu trebuie sa oferi atentie femeii, ci trebuie sa te focusezi pe tine insuti. Sa tragi la sala ca sa arati bine, sa ai afacerea ta, sa faci bani, sa nu iti arati emotiile si slabiciunile in fata unei fete. Sa oferi fetei reapective fix ceea ce iti ofera si ia la randul ei. Spre exemplu, daca inviti o fata in oras si ia nu vrea sa iasa cu tine, sa nu mai insisti. Nu vrea, sa fie sanatoasa. Adeptii teoriei redd pill sustin ca trebuie sa cauti o femeie cu un body count cat mai scazut ( adica sa nu fi avut prea multi parteneri sexuali inaintea ta) in ideea ca, de ce sa te insori cu una care a fost folosita de tot cartierul, cand poti avea pe una care sa respectat si interactiunile sexuale ale ei, au fost doar in urma unor relatii serioase de lunga durata. Teoria redd pill in esenta spune sa te pui pe tine ca barbat pe primul plan, sa respecti femeia, dar sa nu fi simp sau milog.
Blakpill: aceasta teorie se bazeaza strict pe aspectul fizic. Aici se sustine ca doar aspectul fizic conteaza pentru o femeie si ca personalitatea, bunatatea si caracterul tau, nu te ajuta cu nimic daca nu esti frumos. Black pill sustine ca femeile sunt dispuse sa faca orice, oricand, oricum pentru chad, pentru simplu fapt ca acesta este frumos, dar in schimb nu vor face absolut nimic, de fapt nici macar nu il vor baga in seama pe tipul normal sau mai putin atractiv. Chad, este denumirea pentru acel baiat/barbat frumos. Inalt cu fata simetrica si tras la sala. Teoria black pill sustine ca mai multe femei prefera sa planga si sa sufere dupa chad, decat sa isi faca o relatie cu un baiat normal/averege. Si ca tot ce conteaza pentru o femeie este aspectul fizic al barbatului. Ca nu conteza cat tragi tu la sala, daca esti pitic tot pitic vei fi, daca ai o fața urâta, tot urat vei fi. Ca chad castiga intodeauna. Ca daca un barbat avrege abordeaza o fata in parc sau pe net, fetele il vor considera un ciudat / creep. Dar cand chad le abordeaza, fetele vor fi incantate si se vor bucura. Tu, baiat normal, daca ai personalitate placuta si esti amuzant si bun si muncitor, nu ai nici o valoare pentru femei. In schimb chad daca este ultimul lenes, si are personalitatea unui perete, pentru simplu fapt ca este frumos, fetele il vor adora pe chad. In mare cam aste sunt cele 3 ideologii /teorii. Dar ma repet inca odata! Nu toate femeile sunt la fel, si nu toti barbatii sunt la fel. Desi in redd pill si black pill, se spun niste argumente destul de valide, acestea nu reprezinta adevarul 100%. In lumea asta exista si femei bune la care aceste teorii nu se aplica. Deci ai grija sa nu fi brain wash. Nu fi misogin, dar nu fi nici simp.gandeste, calculeaza si trage-ti singur concluziile.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe Youtube :
* Black pill waffles
* Red pill hamza ahmed
* Blue pill- tot ce ineamna woke / feministe
Ai grija ca sunt multe canale de black pill / red pill, care sunt partinitoare. Una este sa sustii argumente pe dovezi si statistici, alta este sa hranesti orgoliul unor inceli ( involuntar celibatar) sau a unor misogini ( barbati care considera ca femeile sunt inferoare ). Cele doua canale care ti le-am dat, mi se par cele mai nepartinitoare.

| ALM2000RO explică (pentru anonim_4396):

Mulțumesc frumos că ți-ai făcut timp să-mi oferi o explicație clară și complexă despre aceste teorii!
Voi urmări și pe YT canalele pe care mi le-ai indicat și voi trage singur concluziile! happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru ALM2000RO):

Sa cresti mare. Si din nou iti spun! Realitatea nu este alba sau neagra, este mixta. Asa ca ai mare grija cu acele teorii.

| Bwahahahahahaha a răspuns:

Secte de barbati frustrati. Tine-te departe de ei. Nu aduc nimic bun.