| antonio_3316 a întrebat:

Ce inseamna "troll", ca am vazut cuvantul asta aici prin raspunsurile de pe TPU?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

,,Trolli,,sunt cei care nu raspund serios la intrebari, isi bat joc(mistocari). Injura pe chat, pun intrebari irelevante sau comicuri si strica TPU-ul.
Admin-ul va sterge toate aceste conturi de pomana.

2 răspunsuri:
| BubuDx a răspuns:

Adica "tru".

Ex:Cat de tru e!
Adica ce adevarat e ceva de genu kiss

| MaiBineAnonimDecatCriticat a răspuns:

Daca dadeai un search pe Google observai ca "troll" este un provocator fără cauză, cineva care lansează o discuţie cu scopul de a recrea un conflict de idei. Uneori, conflictul devine amuzant pentru troll, dar aproape niciodată pentru participanţii inocenţi.