| Denisa62 a întrebat:

Ce limbi străine va plac?

13 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Olandeza

| Madaxo97 a răspuns:

Engleza, Rusă, Franceză, Spaniolă

| Denisa62 explică (pentru Madaxo97):

Engleza franceza spaniola germana și italiana

| LisaJulie a răspuns:

Limbile romanice ca Spaniola, Franceza și Portugheza cel mai mult

| Denisa62 explică (pentru LisaJulie):

Mie îmi plac engleza și franceza

| MeisterSchnitzel a răspuns (pentru Denisa62):

Și mie, dar engleza vorbită numai cu accent britanic.
Engleza sună elegant, inteligent, formal. Franceza e mai caldă, jovială, mai expresivă, deși și engleza poate fi expresivă în felul ei, unul grandios, pompos, dar calculat. Franceza e mai spontană.

| Cipi1212 a răspuns:

Spaniola. E interesantă și latina. Româna seamănă cel mai mult cu latina dintre toate limbile latine.

| 1onur a răspuns:

Nici una.

Le-am învățat fincă trebuiau la locul de muncă.

Engleză Turcă germană.

Limba natală Românește.

| Denisa62 explică (pentru 1onur):

Mie îmi plac engleza și spaniola

| MeisterSchnitzel a răspuns:

Mie-mi plac engleza, franceza, germana (întotdeauna am considerat că germanei i-ar sta mai bine ca limbă extinctă - e extraordinară când e scrisă, dar vorbită e absolut groaznică, și nu mă refer la cum "sună"; pare o limbă gândită spre a fi exprimată în scris, nu știu de ce), spaniola (pentru spontaneitate, rapiditatea exprimării), latina, persana, armeana.

| Giulia911 a răspuns:

Spaniola

| Nicoleta6 a răspuns:

Engleza Franceza și Italiana

| Cosmina74 a răspuns:

Engleza și Italiana