| anonim_4396 a întrebat:

Ce lucru manual (cusut,tesut,etc) ati invatat de la mama/bunica, si cat de des faceti asta? eu 2-3 ori pe saptama...

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Am invatat de la mama sa cos, sa tricotez, faceam asta foarte des dar acum de cativa ani am lasat totul balta

| pietrean a răspuns:

Tare mi-e teama ca nu o sa primesti nici-un raspuns,la o astfel de intrebare!
Cam toti,ce folosesc acest site,sunt copii,tineri care au cu totul alte preocupari.
Dar eu,o sa-ti raspund, deoarece am o varsta, am trait si alte "vremuri".De la mama am invatat sa tricotez(se si purtau pe vremea mea, orice lucru tricotat). Acum, toti prefera sa cumpere de-a gata.Vad ca aparut iar moda tricotajelor, dar pe la noi, sincer, nu prea vad purtandu-se asa ceva.Tot ce este tricotat de masina(produse made-n China).

| Madayna a răspuns:

Stiu sa crosetez dar nu practic happy