| VasileRapidistu13 a întrebat:

Ce mai putem manca și noi sănătos daca fructele și legumele din comerț nu sunt bune?

6 răspunsuri:
| ReddY25 a răspuns:

Hmm,dacă poți cultivi

| gemeni6226 a răspuns:

Exista piata in orice oras. Produsele din piata cumparate direct de la producator sunt mai sanatoase decat cele din suparmarketuri.

| VasileRapidistu13 explică (pentru gemeni6226):

Eu nu am luat din super market, am luat dintr un magazin dar nu era supermarket era magazin de fructe și legume acolo sunt bune?

| gemeni6226 a răspuns (pentru VasileRapidistu13):

Daca patronul e producatorul atunci da la noi in cartier este un magazin de legume fructe si patronul e si producatorul.Bineinteles acest lucru nu este valacil si pentru fructele exotice.Acelra vin din import si nu exista nici o garantie ca ce contin.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Caută fermieri care cultivă fructe și legume netratate chimic in apropiere de tine și viziteaza_le fermă și poți cumpăra direct de la fermă și sau de la piata unde vând ei.