| anonim_4396 a întrebat:

Ce mâncăruri si sporturi ma ajuta sa rămân scunda sau sa ma fac mai scunda? Fără răspunsuri ca nu se poate

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu se poate ce vrei tu. Esti in crestere.

| Wr3nch a răspuns:

Da ce are daca esti mai inalta? Sa fi scund e naspa.

| anonim_4396 explică (pentru Wr3nch):

Vreau sa fiu mai scunda pur si simplu

| Wr3nch a răspuns:

Ghinion, aparte sa iti taie din oase nu ai cum.

| Lioana a răspuns:

Înălțimea ține de codul genetic. Nu poti face nimic sa fii mai scunda. Oamenii nu se micsoreaza decat dupa 40 ani si asta doar cu 1 cm la fiecare 10 ani.
Sporturile ajuta doar pentru crestere, nu pentru scadere sau stagnare in inaltime.
In ceea ce priveste mancarea citeste aici ce alimente ajuta cresterea in inaltime si incearca sa le eviti.
https://www.crestereinaltime.ro/......ltime.html

| VoidEternal a răspuns:

Era un film in care daca mâncai niste ciuperci te transformai într-un pitic. Poate găsești din alea.

| Vântulalb a răspuns:

rolling on the floor
Orice sport te ajuta sa te inalti.

| anonim_4396 explică (pentru Vântulalb):

Sau mâncăruri?

| 1234568807 a răspuns (pentru Vântulalb):

Porlbema cu inaltimea nu e ceva ce se poate rezolva cu niste sporturi, are si inaltimea o limita pana la care evolueaza, dupa care pe urma asa vei ramane toata viata

| Vântulalb a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu vrei raspuns cu adevarul ca nu se poate.
Nu exista.

| Vântulalb a răspuns (pentru 1234568807):

Am spus eu ca poti face 50 de metri daca faci sport pana la 80 de ani?
Voi intelegeti ce cititi?

| 1234568807 a răspuns (pentru Vântulalb):

Ai zis ca orice sport te ajuta sa te inalti, si eu m-am referit ca sporturile nu te dezvolta oricand te apuci de ele, inaltime evolueaza pana in varsta de 18 sau 20 de ani, dupa care aia iti va fi inaltimea pe viata