| yonutz63991 a întrebat:

Ce meserie este cea mai buna platita?(tinand cont ca am numai 10 si sunt bun la bio,limbi straine,desen, geografie putin mate si putin romana)

3 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Medicina e bine platita in special in alte tari

| georgiana999 a răspuns:

Medicina le intrece pe toate de EX
- daca te faci medic dentist vei lua milioane de persoana numai ca sa inlocuiesti un dinte sau sa pui proteza.
-Chirug: e cea mai bine platita ramura a medicinii si cum sunt multe babute care isi rup picioarele mai ales iarna vin la tine. si nu numai babute ..si domnisoarele fiind dornice de silicoane tot asa vor veni la tine.
-medic oftalmolog: e cea mai usoara zic eu, adica tot ce trebuie sa faci e sa te uiti in ochiul pacientului printr-un aparat si sa zici cam care e problema ( daca are dieptrie mare sau mica, daca se poate remedia prin operatie).

| Marius94_5839 a răspuns (pentru georgiana999):

Nu e adevarat. In armata, acolo castigi cel mai bine. Castigi mai bine ca un medic chirurg, chiar daca esti un simplu soldat, adica echivalentul unei asistente medicale in medicina. Acum depinde si de tine...