| UTB650M a întrebat:

Ce meserie este mai frumoasa Sofer de TIR sau Mecanic de locomotiva la CFR!

Răspuns Câştigător
| ashlee a răspuns:

E bine sa iei in calcul avantajele si dezavantajele fiecarei meserii si sa vezi ce ti s-ar potrivi mai bine.

De exemplu, ca sofer de tir poate fi si obositor, esti pe drum mereu, inclusiv noptile, nu petreci prea mult timp alaturi de familie.

Nu stiu cum e la CFR, dar ca mecanic poti avea un program fix, de zi, si nu esti la mare departare de casa.

Depinde ce iti place mai mult si ce se potriveste cu personalitatea ta.

| UTB650M explică (pentru ashlee):

Multuesc mult!

3 răspunsuri:
| Cristina1618 a răspuns:

Iti sugerez sofer de TIR... Tatal unei colege a ales Sofer de Tir si nu sa mai lasat, parerea mea e ca ar trebui sa fi sofer happy

| UTB650M explică (pentru Cristina1618):

Mda, iti multumesc pentru RASPUNS, imi plac mai mult camioanele si sunt deja AS la categoria camioane am o varsta destul de mare ca sa pot gandi bine!
Am 13 ani! Ms