| Ale_8242 a întrebat:

Ce meserie poţi avea dacă studiezi Relaţii Internaţionale?

2 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Meseria de student.
Dacă nu faci nimic altceva pe lângă facultate (ong-uri, internship-uri, etc.) n-ai nicio şansă să devii nimic.
Ăsta e crudul adevăr. Dacă vrei să înţelegi, bine, dacă nu, la fel de bine.
Salutare.

| r4uL a răspuns:

Salut Ale. Imi dau si eu ca un purice pe marginea unei banci cu parerea. Banuiesc ca poti deveni thinking translator sau poti sa devii prezentator la diferite exponate intr-un muzeu sau despre o anumita cultura, nu? big grin Mult succes, cu drag r4uL.