| julianapink96 a întrebat:

Ce meserie poti avea in viitor daca faci facultatea de Litere, profilul Studii Europene?

2 răspunsuri:
| oglindasultanului a răspuns:

Lingvist, scopul lor ar fi sa amestece limbile inventand una noua si usoara pentru toti, dar nu gandeste nimeni astfel.

| Aureliia a răspuns:

Poți deveni funcționar european, care este o meserie foarte bine plătită. De asemenea, vei putea lucra în instituții de stat, la Departamente de Relații Internaționale. Vei putea lucra chiar și Ministerul Afacerilor Europene/ Ministerul de Externe sau într-o firmă care deține un departament care se ocupă de Relații Internaționale.
Succes!